Patriotyczna Polska Kibolska

Published on 5 marca, 2018 | by admin

VI edycja biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych “Tropem Wilczym”

O tym, że sport i patriotyzm, nierzadko idą w parze, mogliśmy przekonać się dzisiaj, podczas VI edycji biegu „Tropem Wilczym”. Podczas całej imprezy odbyły się biegi na kilku dystansach – 5 km, 10 km, a także symboliczny – 1963 metry (dystans ten symbolizuje rok zamordowania ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka”).

W wydarzeniu kolejny raz wystartowali kibice Śląska, zrzeszeni w Stowarzyszeniu Wielki Śląsk, którzy wystąpili w koszulkach specjalnie zaprojektowanych na tę imprezę. Naszej reprezentacji „towarzyszyły” również – flaga „Antykomuniści” oraz baner czczący bohaterów Naszej Ojczyzny, którzy stawili opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.

Fani Naszego ukochanego klubu, od samego początku dali o sobie znać, prezentując baner w asyście kilkunastu rac, a także okrzyków ku chwale Żołnierzy Podziemia Antykomunistycznego. Nasza obecność stała się nie lada gratką dla wielu osób, którzy robili sobie zdjęcia przy miejscu, w którym stacjonowała cała nasza grupa.
Przechodząc do sportowego aspektu niedzielnej imprezy, to reprezentacja „WŚ” wzięła udział we wszystkich dystansach, udowadniając – po raz kolejny, że nie obce są im wartości patriotyczne, propagowane nawet poprzez sport. Najliczniejsza grupa kibiców Śląska Wrocław wzięła udział w symbolicznym biegu, usadawiając się na przodzie startu, rozpoczynając bieg od okrzyku, a także odpalenia kilku rac. Wśród naszej grupy nie zabrakło osób, które nie mogły biec o własnych siłach, jednak z pomocą kolegów, a także koleżanek, udało im się nie tylko wystartować, ale i dotrzeć do mety. Takich sytuacji, podczas tego krótkiego biegu było sporo i każdy z nas mógł liczyć na pomoc reszty grupy, czym udowodniliśmy również, że hasło „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” nie jest przypadkowe.

Na sam koniec, po odebraniu medali, a także odsapnięciu po wysiłku sportowym, przyszedł czas na zakończenie imprezy, oczywiście w naszym stylu. Na murawie stadionu lekkoatletycznego, rozwinęliśmy wspomnianą już wcześniej, flagę „Antykomuniści” i przy wzniesieniu kilku okrzyków, także sławiących nasz ukochany klub, odpaliliśmy to, co lubimy najbardziej.
Po wszystkim, pełni uśmiechu na twarzy, gdyż po raz kolejny spełniliśmy obywatelski obowiązek, opuściliśmy teren imprezy pozostawiając po sobie – z pewnością, dobre wrażenie. Organizatorów tego biegu zapewniamy, że… WIELKI ŚLĄSK za rok również będzie obecny! Ku chwale WIELKIEJ POLSKI!

ARMIO WYKLĘTA, ŚLĄSK WROCŁAW O WAS PAMIĘTA!

źródło: kibiceslaska.pl

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv