Aktualności

Published on 26 stycznia, 2023 | by admin

UEFA zatwierdziła zmiany w LN, eME i eMŚ

Komitet Wykonawczy UEFA na dzisiejszym posiedzeniu w Nyonie zatwierdził zmiany w rozgrywkach reprezentacyjnych od 2024 roku, po zakończeniu ME 2024.

W Lidze Narodów zostanie rozegrana dodatkowa runda pucharowa po zakończeniu fazy grupowej. Zwycięzcy i drugie drużyny z grup w dywizji A zmierzą się w ćwierćfinałach (w marcu) rozgrywanych systemem mecz i rewanż.

Trzecie drużyny w grupach dywizji A i drugie drużyny w grupach dywizji B oraz trzecie drużyny w grupach dywizji B i drugie drużyny w grupach dywizji C zagrają dwumecze barażowe o utrzymanie.

Eliminacje mistrzostw Europy i mistrzostw śwata w strefie europejskiej zostaną rozegrane w nowym formacie, w mniejszych grupach – 12 grupach cztero- lub pięciozespołowych. Zwycięzcy grup awansują bezpośrednio do ME lub MŚ, a drugie drużyny w grupach awansują bezpośrednio lub zagrają w barażach o awans.

Komitet Wykonawczy UEFA podjął także decyzję o przyznaniu organizacji meczu o Superpuchar Europy Atenom (pierwotnie mecz miał się odbyć w Kazaniu) – spotkanie zostanie rozegrane 16 sierpnia.

Młodzieżowe mistrzostwa Europy w 2025 roku odbędą się na Słowacji. Gospodarzem czerwcowego turnieju finałowego Pucharu Regionów UEFA, w którym zagra m.in. drużyna Dolnośląskiego ZPN-u, będzie natomiast hiszpańska Galicja.

źródło: 90minut.pl

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv