Kibolskie Turnieje

Published on 1 lipca, 2018 | by admin

Turniej z okazji 10-lecia Ratajskich Fanatyków

Ratajscy Fanatycy:
W sobotę 23 czerwca na jednym z Ratajskich osiedlowych boisk odbył się turniej z okazji 10-lecia naszej grupy. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęliśmy już kilka tygodni wcześniej, gdyż spraw do ogarnięcia było całkiem sporo. Nie brakowało natomiast chęci w naszych szeregach, więc byliśmy spokojni o to, że ze wszystkim zdążymy. W dzień turnieju zbieramy się wcześnie rano by przygotować boisko, porozkładać namioty i rozpalić grilla. W tym czasie mimo mocno średniej pogody zaczęli zjeżdżać się wszyscy nasi goście.

W zawodach wzięło udział 16 ekip: Ultras Lech ’01, Drużyna Wiary Lecha, Grunwald, Rusa, Rataje, LPH, Wildeccy Fanatycy, FC Bnin, Pojebani, Swarzędzcy Kibole, ŁKS, TIFO LP, e-Lechowa klika, Cracovia Opravcy, Fyrtel Północ, FC Polkowice (Zagłębie Lubin). Niektórych może dziwić ta ostatnia drużyna, ale są to nasi bardzo dobrzy koledzy jeszcze od czasów zgody LP&ZL, z którymi nieprzerwanie utrzymujemy kontakty. Na turnieju byli również przedstawiciele KSZO. Mecze grupowe odbywały się systemem każdy z każdym 1x12minut, a wychodziły dwie najlepsze ekipy. Spotkania stały na wysokim poziomie i nikt nie zamierzał odpuszczać. Ta faza rozgrywek obfitowała w wiele bramek (kilka wyjątkowej urody) co pokazało, że Kibole też w piłkę grać umieją. W przerwie między meczami zbieramy się wszyscy na boisku i robimy pamiątkowe zdjęcia z flagami oraz z transparentami: „Klima trzymaj się!” i „Kwiat PDW” dla naszych braci po szalu, którzy mają przymusowe wakacje.

Pary ćwierćfinałowe ustanowiły:
DWL vs. FC Bnin
UL’01 vs. LPH
TIFO vs. FC Polkowice
ŁKS vs. Fyrtel Północ

I na tym etapie emocji nie brakowało. Każdy chciał przedłużyć szansę na ostateczne zwycięstwo, a najbardziej zacięty pojedynek stoczyli TIFO vs. FC Polkowice (po wyrównanym pojedynku w regulaminowym czasie gry gdzie TIFO straciło prowadzenie w ostatniej akcji meczu tracąc bramkę na 1:1 o awansie zdecydowały rzuty karne, a tam już bezbłędny okazał się zespół z Poznania). Do półfinału oprócz wyżej wymienionej drużyny awansowały: LPH, Fyrtel Północ i Drużyna Wiary Lecha. Cała impreza odbywała się w bardzo przyjemnej atmosferze, a w wolnej chwili wiara zajadała się pajdą ze smalcem i ogórem oraz „giętą” z grilla i popijała piwkiem, którego nie brakowało.

Mecz o 3. miejsce pewnie wygrało TIFO z LPH 7:1, a finał rozgrywany 2x10min, w którym zmierzyli się DWL oraz Fyrtel Północ wygrali Ci pierwsi aż 8:0. Piłkarze DWL pokazali charakter, którego brakuje naszym ekstraklasowym „gwiazdom” i w najważniejszym dla siebie i swoich kibiców momencie nie pozostawili złudzeń kto był tego dnia najlepiej dysponowany. Nie zapominamy oczywiście o tytule na najlepszego strzelca który również zgarnęła DeWueLka (11 bramek ich zawodnika). Po ostatnim meczu przyszedł czas na puchary, medale i dyplomy, niczego nie zabrakło, a każdy z uczestników mógł czuć pełną satysfakcję i zobaczył, że warto było dać z siebie wszystko tego dnia. Jeszcze krótkie pogawędki na boisku oraz pamiątkowe zdjęcia zwycięzców i pierwszą część obchodów dziesięciolecia można było zakończyć.

Później nastąpił czas by większość rozjechała się po domach/noclegach, ogarnęła się i w kultowym można by rzec lokalu dla Ratajskich Fanatyków rozpoczęliśmy „dogrywkę” podczas której umacnialiśmy kontakty i zgody, a która trwała do wczesnych godzin rannych następnego dnia.

Na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy pomogli nam w organizacji turnieju, graczom za walkę i emocję na boisku oraz całej reszcie ludzi za to że w tym dniu stawili się razem z nami w doborowym i licznym gronie. Szacujemy, że w ciągu całego dnia przez turniej przewinęło się przynajmniej 250-300 osób. Mamy nadzieję że daliśmy z siebie na tyle dużo, aby każdy z Was był zadowolony i wspomniał ten dzień miło długimi latami. Do następnego! Pozdro! RF ’08

źródło: Ratajscy Fanatycy

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv