Kibolskie Turnieje

Published on 14 lipca, 2015 | by admin

Turniej Kibiców w Jeleniej Górze 11.07.2015

Fani Karkonoszy Jelenia Góra zorganizowali w sobotę kibicowski turniej. Poniżej relacja:

Na malowniczo położonym u podnóży Śnieżki boisku stawiło się 6 drużyn. Swoje drużyny poza gospodarzami z KS Karkonoszy wystawili: FK Jablonec, Kuźnia Jawor, Legion Zgorzelec, Moto-Jelcz Oława oraz Wielki Śląsk.

Była jedna grupa, w której rywalizowały wszystkie drużyny na zasadzie ligi. W zawodach rywalizowało 6 drużyn. Grał każdy z każdym. Jeden mecz trwał 20 minut. Turniej wygrała drużyna, która zgromadziła najwięcej punktów. Rywalizacja odbywała się na klimatycznie położonym bocznym boisku Stadionu Miejskiego w jeleniogórskich Cieplicach.

Tego dnia poza samym konkursem piłkarskim odbyło się kilka innych rywalizacji. Sportowcy ze wszystkich drużyn mogli zmierzyć się w rzucie oponą na odległość, drużynowym przeciąganiu liny, czy piciu browarów na czas przez wyselekcjonowanych zawodników z każdej drużyny. Gospodarze zorganizowali turniej tak, że przez cały czas jego trwania nie sposób było się nudzić.

Dla wszystkich uczestników głodnych nie tylko wrażeń sportowych były serwowane dania z grilla rozstawionego nad ogniskiem. Nie zabrakło napojów wyskokowych, przy których bractwo się integrowało. Ogólnie niczego nie brakowało do dobrej zabawy, dlatego atmosfera na turnieju kibiców w Jeleniej Górze była znakomita.

Tego dnia w najlepszej dyspozycji byli fani z Oławy. Wygrali wszystkie konkurencje poza jedną, w której najlepsi okazali się gospodarze. Moto-Jelcz wygrał turniej piłkarski w decydującym meczu pokonując drużynę Stowarzyszenia Kibiców Śląska Wrocław Wielki Śląsk 4-2. Kibice Śląska z Oławy wygrali również zawody w przeciąganiu liny, gdzie w finale pokonali KS Karkonosze.

Turniej przebiegał pod dyktando 3 drużyn i w meczach między tymi drużynami rozegrała się dramatyczna walka o 1. miejsce. W meczu Wielki Śląsk – Moto-Jelcz Oława w ostatniej akcji meczu WŚ miał 200% sytuacje na remis, ale napastnik ekipy stowarzyszenia przestrzelił z metra przed pustą bramką. Oławianie skontrowali, strzelili gola i mecz zakończył się rezultatem 4-2 dla Moto-Jelcza.

Podrażniona drużyna stowarzyszenia kibiców Wielki Śląsk zdominowała mecz z gospodarzami turnieju KS Karkonosze. Kontrolując przebieg meczu pewnie wygrała 3-1, zapewniając sobie co najmniej 2. miejsce w zawodach rozgrywanych w Jeleniej Górze. Wszystko miało się rozstrzygnąć w ostatnim meczu turnieju KS Karkonosze – Moto-Jecz Oława.

Początek ostatniego meczu w turnieju nie zapowiadał wielkich emocji. Oławianie wyszli na prowadzenie z KSK 2-0. Jednak jeleniogórzanie pokazali charakter i nie tylko odrobili straty, ale i na 2 minuty przed końcem meczu i turnieju wyszli na prowadzenie 6-4. Po licznych kontrowersjach w ostatniej sekundzie i akcji meczu, Moto-Jelcz rzutem na taśmę zremisował mecz i wygrał cały turniej.

Wyniki:

Kuźnia Jawor – Wielki Śląsk 0:7

KS Karkonosze –FK Jablonec 4:4

Wielki Śląsk – Legion Zgorzelec 6:1

KS Karkonosze –Kuźnia Jawor 4:2

Moto Jelcz Oława –FK Jablonec 5:0

Kuźnia Jawor – Legion Zgorzelec 1:5

Wielki Śląsk – Moto Jelcz Oława 2:4

KS Karkonosze – Legion Zgorzelec 3:0

Kuźnia Jawor – Moto Jelcz Oława 0:4

FK Jablonec – Legion Zgorzelec 2:4

KS Karkonosze – Wielki Śląsk 1:3

Moto Jelcz Oława – Legion Zgorzelec 5:1

FK Jablonec – Wielki Śląsk 0:7

Kuźnia Jawor –FK Jablonec 2:4

KS Karkonosze – Moto Jelcz Oława 6:6

Tabela:

Moto-Jelcz Oława 13 24-9
Wielki Śląsk 12 25-6
KS Karkonosze Jelenia Góra 8 18-15
Legion Zgorzelec 6 11-17
FK Jablonec 4 10-22
Kuźnia Jawor 0 5-24

Kibice Śląska z Oławy wygrali również zawody w przeciąganiu liny, gdzie w finale pokonali KS Karkonosze. Emocjonująco wyglądał półfinałowy pojedynek Oławian z Czechami, gdzie obie ekipy pokazały swój charakter. Po długiej walce wygrał Moto-Jelcz, ale ekipa z Jablonca swoją postawą zasłużyła na wyrazy szacunku i brawa mimo przegranej.

Fani z Jeleniej Góry zrewanżowali się kibicom Śląska z Oławy w innej konkurencji. To właśnie reprezentant KS Karkonosze okazał się bezkonkurencyjny w piciu browara na czas. Zdecydowanie pokonał wszystkich swoich przeciwników, wlewając w siebie piwo w kilka sekund. To była jedyna konkurencja tego dnia, w której nie wygrali Oławianie.

W ostatniej konkurencji turnieju kibiców w Jeleniej Górze był rzut oponą na odległość. Tutaj bezkonkurencyjni byli również fani Śląska z FC Oława, gdzie przedstawiciele Moto-Jelcza zajęli 1. i 3. miejsce. Walkę z Oławianami próbował podjąć kibic FK Jablonec, ale jego udana próba wystarczyła tylko, by rozdzielić na podium kibiców Moto-Jelcz Oława.

Na koniec turnieju towarzystwo zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie na tle rac. Pokrzyczano trochę w kogo cieniu znajduje się cała Polska oraz każda ekipa zaznaczyła swoją obecność przyśpiewką na cześć swojego lokalnego klubu. Potem część osób udała się do domów, a reszta integrowała się dalej, popijając różnego rodzaju napoje wyskokowe.

Podsumowując, turniej można zaliczyć do naprawdę udanych. Atmosfera i przebieg zawodów bardzo na plus. Do tego klimatyczne miejsce rozgrywania turnieju u podnóża gór, z widokiem na Śnieżkę oraz fajne ekipy sportowe, ale potrafiące dobrze się bawić. Podziękowania dla kibiców Karkonoszy i Śląska z Jeleniej Góry za organizację turnieju i super gościnę.

Źródło: KibiceSlaska.pl

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv