Aktualności

Published on 23 grudnia, 2016 | by admin

Trybuna fanatyków RKS-u Radomsko przechodzi do historii

Do historii przechodzi jedna z trybun na miejskim stadionie przy ulicy Brzeźnickiej. Ciężki sprzęt wyburza „młyn”, gdzie przez kilka lat prowadzony był doping przez najwierniejszych kibiców drużyny RKS Radomsko.

Swoje lata świetności trybuna od strony ul. Brzeźnickiej przechodziła, gdy drużyna RKS Radomsko występowała w ekstraklasie czy drugiej lidze. To właśnie na niej gromadziło się wtedy kilkuset fanatyków eRKSy, by głośnym dopingiem, oprawą wspomagać swoich piłkarzy. Trybuna wyłączona była z użytkowania ze względów bezpieczeństwa od kilku lat.

Kawałek historii stadionu jest od kilku dni burzony. W jej miejsce na wiosnę 2017, jak zapewnia dyrektor MOSiR-u Marek Wyciszkiewicz, dla kibiców zostanie udostępniona nowa trybuna.

Stara trybuna dla naszych kibiców została rozebrana. MOSiR jako zarządca stadionu chce wybudować nowoczesną trybunę, z której będzie mogło korzystać około 150 osób. Prace budowlane rozpoczną się na wiosnę 2017 roku, gdyż chcemy, by trybuna była dostępna już na rundę wiosenną – wyjaśnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Marek Wyciszkiewicz.

Źródło: Radomsko24.pl

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv