Aktualności

Published on 4 kwietnia, 2021 | by admin

“To My Kibice” nr 4 (233) kwiecień 2021

W NUMERZE:

„Wymarłe ekipy” to odsłonięte tajemnice województwa kujawsko-pomorskiego. Która z ekip miała roztrojenie jaźni i wpierw działała pod skrzydłami Legii Chełmża, później Arki Gdynia, by finalnie jeździć na… Legię Warszawa? Dogłębnie opisana została historia piłkarskiej Polonii Bydgoszcz. Która z ekipa wywieszała transa z wybitnie wzniosłym przesłaniem „Urodziłem się po to, by na parchy szczać z ochotą”? Jaka ekipa z województwa kujawsko-pomorskiego stanowiła dobry fan club poznańskiego Lecha? Która z mniejszych ekip opisywanego województwa była grupą mocno antagonistycznie nastawioną do Zawiszy Bydgoszcz (i jednocześnie zupełnie niezależną!)?
Dwaj fanatycy Gwardii Koszalin – „Mario” i „Edu” udzielili ciekawego i obszernego wywiadu opowiadając o latach glorii Gwardzistów, ale także o czasach współczesnych, które do złotych lat koszalinian na pewno nie należą. Dlaczego chuliganów Stilonu Gwardziści „poczęstowali” koktajlami mołotowa? Czemu padła zgoda z wałbrzyskim Górnikiem? Kto w opinii fanatyków Gwardii jest dziś górą na linii Gwardia-Kotwica? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w wywiadzie.
W rubryce „Polskie koalicje” przedstawiamy wyczekiwaną zapewne przez wielu szajkę WRWE. Opisane są wszystkie meandry powstania układów, zgód, przyjaźni, wejść w rodzinę.
Czwarta część „20 lat temu” to kolejne perypetie tego, co dwie dekady temu działo się na polskich stadionach. W skrócie mówiąc – inny świat.
Dział „Przedstawiamy fan cluby” opanowali kibole lubelskiego Motoru z fan clubu Lubartów. W którym roku mieszkańcy Lubartowa jeżdżący na mecze Motoru postanowili skupić się tylko i wyłącznie na fan clubowaniu, zostawiając lokalny klub na pastwę losu? Z którym z innych fan clubów Motoru Sekcja Lubartów żyje najlepiej? Odpowiedzi szukajcie w artykule napisanym przez Motorowców.
W „Mniejszych ekipach” przedstawiamy Wam grupę kibicowską z Mazowsza – Mazur Radzymin. Jaki jest najliczniejszy wyjazd kiboli z Radzymina? Które ekipy z mazowieckiego podwórka są darzone przez radzyminian największą sympatią? Wszystko to w 4-stronicowym przedstawieniu historii Mazura okraszonej licznymi fotami.
„Słownik kibicowski” jest ostatnią odsłoną żartobliwych klarowań kibicowskich popularnie używanych zwrotów. Teraz już każdy może spokojnie wracać na trybuny po przypomnieniu sobie naszych prawideł. Ostatnia z rubryk – „Wyjazdowicze” została zdominowana przez lata 80. XX wieku i wspomnienia jednego z najbardziej zasłużonych kiboli opolskiej Odry. Jest co poczytać i wyobraźnią sięgnąć do czasów jakże innych od tych, które zastajemy dziś.

Etatowo w numerze stałe pozycje:

– „To i Owo Pacanowo”
– „Z Ukosa”
– „Sektor Prawa”
– „Old School” Cracovia, Miedź Legnica, Pogoń Lębork, Sandecja Nowy Sącz i Najmniejsi
– „Graffiti” Polonia Warszawa
– „Odchamiacz”

Polska-kibolska na 84 stronach. Fotki, historie, wywiady, reportaże, felietony, artykuły – wszystko to w cenie 9,90 zł (dostępna również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa poprzez tomykibice.pl oraz skleptmk.pl).

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv