Aktualności

Published on 7 stycznia, 2022 | by admin

“To My Kibice” nr 1 (242) styczeń 2022

„TO MY KIBICE” NR 1 (242) – STYCZEŃ 2022

W NUMERZE:

Fotoreportaże z 26 meczów:
Leicester City-Legia Warszawa
Legia Warszawa-Spartak Moskwa
Górnik Zabrze-Legia Warszawa
Wisła Kraków-Radomiak Radom
Legia Warszawa-Jagiellonia Białystok
Lech Poznań-Warta Poznań
Zagłębie Lubin-Lech Poznań
Cracovia-Legia Warszawa
Radomiak Radom-Lech Poznań
Raków Częstochowa-Górnik Zabrze
Lech Poznań-Górnik Zabrze
Resovia Rzeszów-GKS Katowice
Podbeskidzie Bielsko-Biała-GKS Katowice
Chrobry Głogów-Widzew Łódź
Ruch Chorzów-Motor Lublin
Polonia Warszawa-Wissa Szczuczyn
Jarota Jarocin-Zawisza Bydgoszcz
Okocimski Brzesko-Tranovia Tarnów
Płomień Dębe Wielkie-Victoria Sulejówek
Dozamet Nowa Sól-Tęcza Krosno Odrzańskie
Hutnik Huta Czechy-Zryw Sobolew
GKP Targówek-Świt Warszawa
Motor Lublin-Legia Warszawa
Widzew Łódź-Wisła Kraków
Twarde Pierniki Toruń-Anwil Włocławek
ŁKS Łódź-Budowlani Łódź

Na łamach naszego pisma inauguruje nowy kilkuodcinkowy cykl „Rachunek sumienia”, w którym człowiek kryjący się pod anonimowym pseudonimem Kalkulator spogląda na scenę kibicowską z perspektywy aktywnej osoby, a jednocześnie potrafiącej z dystansem odnieść się do panującej sytuacji. Na dzień dobry leci rozliczenie z pychą.
Odkrywamy przez Wami nowe województwo w dziale „Wymarłe ekipy”. Tym razem, podążając zgodnie z naszym geograficznym zamysłem, przedstawiamy nieistniejące ekipy z województwa łódzkiego. Która z ekip tego województwa była wielokrotnie krojona ze swoich flag, a jednocześnie nieprzerwanie działała za każdym razem po porażkach podnosząc się z kolan? Znacie ekipę kibicowską na polskiej scenie z derbowego miasta (oba kluby mające w przeszłości swoje kibicowskie załogi!) z biało-fioletowymi barwami? Którą z ekip w latach 90. XX wieku tworzył młyn złożony z miejscowych kibiców Legii Warszawa i ŁKS-u Łódź żyjących w antagonizmie z przeważającymi w mieście fanatykami łódzkiego Widzewa? Jaka ekipa przez swoją kompletną niefrasobliwość z zapędami przeciwnymi do panujących na jej ziemiach zamknęła wieloletnio działający ruch kibicowski na swoim klubie? Chcielibyście mieć stadion położony 10 metrów od ruin średniowiecznego zamku? Jedna z ekip w województwie łódzkim tak właśnie miała. Która? Wszystkie odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie w tekście.
Opis „Polskie koalicje” traktuje o przymierzu ekip z Dolnego Śląska – mowa o Miedzi Legnica oraz Śląsku Wrocław. Dolnośląska Koalicja to dziś siła numer jeden na terenach południowo-zachodniej Polski. Poznajcie zakamarki i historię jej powstawania.
Cykl „Mniejsze ekipy” to przedstawienie prawdziwego kopciuszka. GKS Jaraczewo jest ekipą, która dosłownie od zera zaczynała swoją przygodę kibicowską przed paroma laty. Dość powiedzieć, że w 2017 roku hulał tam po trybunach jedynie wiatr. Dziś natomiast są w stanie wystawiać młyn rzędu 50 osób i żyją w przyjaznych stosunkach z nie byle jaką szajką kibicowską! Historia, jaką warto naśladować i podawać innym za przykład, jak w trudnych czasach można mimo wszystko rozpalać w młodych ludziach ducha fanatyzmu.

Etatowo w numerze stałe pozycje:

– „To i owo Pacanowo”
– „Z Ukosa”
– „Old School” Miedź Legnica, Motor Lublin, Powiślanka Lipsko, Ruch Radzionków i Najmniejsi
– „Liga pod lupą”
– „Odchamiacz”

Polska-kibolska na 84 stronach. Fotki, historie, wywiady, reportaże, felietony, artykuły – wszystko to w cenie 12,90 zł (dostępna również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa poprzez tomykibice.pl oraz skleptmk.pl).

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv