Stadiony

Published on 17 czerwca, 2020 | by admin

Szczecin: Już ponad 2,5 tysiąca krzesełek na trybunach

Choć pierwsze pojawiły się dopiero w weekend, to montaż siedzisk na nowej trybunie zachodniej Stadionu Floriana Krygiera przebiega błyskawicznie. Przed końcem miesiąca będzie już komplet fotelików.

W Szczecinie co prawda najbliższy mecz obejrzy tylko 999 widzów, ale poza widowiskiem na boisku będą mogli podziwiać piękniejące z dnia na dzień nowe trybuny zachodnią i południową. W weekend ruszył montaż pierwszych krzesełek na zachodniej trybunie, w miejscu dawnego łuku. W niedzielę było ich pięć, w poniedziałek już ok. tysiąca, a do wieczora we wtorek było już ponad 2250.

Siedziska na dwóch centralnych sektorach mają barwy granatowe i bordowe, a te obrzeżne – antracytowe. Sektory mają po ok. 700 miejsc w 28 rzędach. Ponieważ wybrano systemowy model krzesełek Abacus, montaż jest bardzo wygodny i z dnia na dzień fotelików będzie przybywać.

– Ich montaż potrwa kilka kolejnych dni i powinien się zakończyć do końca czerwca br. Łącznie zamontowanych będzie ok. 8700 krzesełek – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji. – Krzesełka w minionych dniach pojawiły się także na trybunie boiska treningowego.

Foteliki są już również zamontowane na trybunie krytej boiska bocznego, w ramach Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. Budynek Centrum jest już niemal gotowy, trwają prace wykończeniowe. Na głównym stadionie poza instalacją fotelików kończy się krycie dachu, a front robót przesuwa się na wschód, gdzie powstaje trzecia już nowa trybuna.

Po starych krzesełkach ze zburzonych dziś trybun nie ma już śladu – część rozdysponowano pomiędzy potrzebujące kluby sportowe, część za symboliczną kwotę Pogoń sprzedała kibicom na pamiątkę. Chętni na foteliki z istniejącej wciąż „krzywej” trybuny północnej być może otrzymają jeszcze szansę na swoją pamiątkę. Ostatnia trybuna starego obiektu zniknie po otwarciu tych kończonych obecnie – południowej i zachodniej.

źródło: stadiony.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv