Sezon 2020/2021

Published on 19 lutego, 2021 | by admin

Stal Mielec – Cracovia: “Jako wspólnota kibicowska musimy podejmować zdecydowane ruchy…” 19.02.2021

Jak informują Chłopcy ze Stali:

Od tygodnia trwa w naszych szeregach mobilizacja związana z akcją dopingu. Na godzinę przed meczem okolice stadionu oraz pół miasta przypominają oblężoną twierdzę, przez mielecką i rzeszowską prewencje. Legitymowane są nawet przypadkowe osoby przechodzące w okolicach stadionu – parodia w najczystszym wydaniu.

Po wielu trudnościach na miejscu zbiórki, docieramy pod stadion, gdzie zapada decyzja komendanta, iż nie zostaniemy wpuszczeni w docelowe miejsce dopingu. Nie pomogły argumenty, że teren, na którym miał być prowadzony doping jest miejscem publicznym i w żaden sposób nie jest to strefa, na którą zwykły obywatel nie ma prawa wejścia. W takim przypadku prowadzimy doping z miejsca, w którym zostaliśmy zatrzymani. Widać rosnące ciśnienie i w 19 minucie meczu pojawiają się zmasowane patrole prewencji, które rozpoczynają interwencję, przerywając nasz doping. Powodu takiego zachowania nie znamy. Odpalamy pirotechnikę i po krótkich ganiankach opuszczamy miejsce.

Czas najwyższy przerwać ten chory proceder. Jeśli dożyliśmy czasów, w którym komendant ogranicza swobodę przemieszczania się, to oznacza, że w tym kraju dzieją się naprawdę złe rzeczy. Jako wspólnota kibicowska musimy podejmować zdecydowane ruchy i walczyć z patologią. W innym przypadku sytuacja będzie się stopniowo pogarszać, czego powoli zaczynamy być świadkami.

Dziękujemy Wszystkim obecnym fanatykom Stali.

PIŁKA NOŻNA BEZ POLICJI!

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv