Published on 2 sierpnia, 2013 | by admin

Setki kibiców Lecha Poznań śpiewają Mazurka Dąbrowskiego pod Ostrą Bramą

Kilkuset kibiców Lecha Poznań, którzy przyjechali na mecz z litewskim Żalgirisem do Wilna, zebrało się pod Ostrą Bramą, gdzie znajduje się obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej, i tam odśpiewały hymn państwowy.

Hymn wybrzmiał w całości, ze wszystkimi zwrotkami. Fani Kolejorza wzbudzili tym spore zainteresowanie turystów, którzy zazwyczaj pojawiają się pod Ostrą Bramą w Wilnie. Kibice przemaszerowali następnie na położony niedaleko stadion LFF, gdzie Lech Poznań grał z Żalgirisem Wilno (i przegrał 0:1). Tam, na stadionie, także odśpiewali hymn. Wznoszone były również hasła “Wilno jest polskie” oraz “Jesteśmy u siebie”.Wbrew apokaliptycznym zapowiedziom prasy litewskiej, która obawiała się wręcz zdemolowania miasta przez przybyszów z Polski, przed meczem i w jego trakcie nie doszło do żadnych niepokojów ani zamieszek. Kibice Lecha przemaszerowali na stadion spokojnie i w zwartej grupie, wzbudzając raczej zainteresowanie mieszkańców i turystów, a nie strach.

Lech Poznań ani stowarzyszenie kibiców Wiara Lecha nie organizowały wyjazdu na to spotkanie. Kibice zorganizowali się sami. Bilety dostali od mieszkających na Litwie kibiców Polonii Wilno – polskiego klubu grającego w tutejszej lidze.
Źródło: poznan.sport.pl / youtube

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv