Aktualności

Published on 24 czerwca, 2015 | by admin

Sejm zajmie się nowymi przepisami dot. BIM.

Nowelizowana ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych być może umożliwi zakup biletów na mecze piłkarskie bez tzw. karty kibica i powrót miejsc stojących na stadionach.

Posłowie zajmą się nowymi przepisami we wtorek (23 czerwca). “Najważniejszą zmianą z punktu widzenia kibica (…) jest możliwość zakupienia biletu bez tak zwanych kart kibica. To rzeczywiście było uciążliwe” – mówi wiceszef sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki Jakub Rutnicki (PO). Jak dodaje, by móc wejść na mecz piłkarski, oprócz biletu, potrzebny będzie dowód osobisty.

“Druga ważna zmiana, postulowana przez środowiska piłkarskie i kibiców to dopuszczenie miejsc stojących, (…) trzeba będzie spełnić pewną procedurę, ale będzie taka możliwość” – zapowiada poseł. “Chcemy poluzować przepisy, jeśli chodzi o otwartość i dostępność dla kibica meczów piłki nożnej” – deklaruje. Rutnicki ma nadzieję, że nowa ustawa zostanie przyjęta jeszcze w tej kadencji Sejmu. W jego ocenie “środowisko piłkarskie oczekuje tych zmian”.

źródło: portalsamorzadowy.pl


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv