Sezon 2016/2017

Published on 26 grudnia, 2016 | by admin

Runda jesienna w wykonaniu kibiców Gwardii Koszalin

PODSUMOWANIE JESIENI W WYKONANIU KIBICÓW GWARDII

Na wstępie zaznaczam, że jest to oczywiście opinia subiektywna. Warto jednak podzielić się kilkoma spostrzeżeniami. Oczywiście, dla każdego z nas co innego będzie głównym akcentem tej rundy. Jedni uznają, że najważniejszym wydarzeniem był koniec zgody z Górnikiem Konin, inni że zaliczony komplet wyjazdów, a dla jeszcze innych największe znaczenie będą miały wydarzenia po meczu z KKS-em Kalisz.

1. WYJAZDY
Wyjazd rzecz święta – może to i banał, ale jak najbardziej aktualny. W rundzie jesiennej 2016 zaliczyliśmy wyjazdy w komplecie (udało się to tylko nam i Elanie). Toruń – 184, Wolin – 19, Jarocin – 4, Skolwin – 50, Ustronie Morskie – 17, Przodkowo – 34, Kleczew – 36, Konin – 30, Bydgoszcz – 20. W Toruniu, Przodkowie i Kleczewie nasze liczby znacząco poprawiły nasze zgody, które były obecne na tych meczach. Oczywiście, ktoś może przyczepić się do tego, że liczby kibiców Gwardii na wyjazdach nie powalały na kolana. Z drugiej jednak strony zaliczenie kompletu uważam za sukces, a jeżeli porównamy je z naszymi wyjazdami z poprzedniego sezonu (z wiosny, bo na jesieni w ogóle nie jeździliśmy), czy z sezonu 2003/2004 (kiedy ostatni raz graliśmy w III lidze o podobnym zasięgu terytorialnym), to trzeba uznać, że nasze liczby wcale nie były złe.

2. MECZE NA FAŁATA
W mojej ocenie tu tez jest progres. Na wszystkich meczach na Fałata był doping (runda jesienna rok temu, to brak dopingu na Fałata), a młyn liczył od 30 (Wda Świecie) do 130 osób (KKS Kalisz). Poza tym na meczach z KKS-em Kalisz i KS Chwaszczyno zaprezentowane zostały oprawy. Warto podkreślić jeszcze, że na meczu z Pogonią Lębork zaprezentowaliśmy transparenty odnoszące się do Dnia Niepodległości, a na meczu z Bałtykiem Gdynia przeprowadziliśmy zbiórkę pluszaków, które trafiły do potrzebujących dzieci. Poza tym musimy wspomnieć o niesamowitym pajacowaniu koszalińskiej policji podczas meczów na Fałata. Mamy nadzieję, że wiosną będzie pod tym względem normalniej.

3. ZGODY
Rundę zaczynaliśmy mając trzy zgody, a kończymy mając dwie, bo do historii przeszła zgoda z Górnikiem Konin. Przed rozpoczęciem rozgrywek 8 kibiców Gwardii gościło na turnieju w Wałbrzychu. Poza tym wspomagaliśmy Górnika Konin podczas wyjazdów: Manowo – 41, Toruń – 3, Wolin – 11 i w Koninie na meczach z Pogonią Lębork – 1, KS Chwaszczyno – 10.

Na Arce byliśmy przeważnie w Gdyni: Wisła Kraków – 2, Pogoń Szczecin – 6, Lechia Gdańsk – 8, Bytovia Bytów – 3, Jagiellonia Białystok – 4. Byliśmy też we Wrocławiu na meczu Śląsk-Arka w 12 osób.

4. INNE WYDARZENIA Z UDZIAŁEM KIBICÓW GWARDII
Delegacje kibiców Gwardii pojawiły się również na Marszu Niepodległości oraz w Bukareszcie na meczu Rumunia-Polska. Po zakończeniu rozgrywek piłkarskich odwiedziliśmy też mecz szczypiornistów Gwardii z Pogonią Szczecin, na którym w około 50 osób prowadziliśmy doping. W święta tradycyjnie zorganizowaliśmy Gwardyjskiego Mikołaja, który przygotował prezenty dla 10 potrzebujących dzieci.

Źródło: Fanatycy Gwardii

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv