Aktualności

Published on 31 stycznia, 2023 | by admin

Ruch wiosną będzie rozgrywał swoje domowe mecze w Gliwicach.

Częściowy koniec kłopotów Ruchu Chorzów ze stadionem. Niebiescy, którzy mają dużą szansę na awans do Ekstraklasy, wiosną będą musieli sobie radzić poza swoim miastem. Dzisiaj Komisja Licencyjna potwierdziła, gdzie 3. drużyna 1. Ligi będzie rozgrywała swoje domowe spotkania. 

Stadion dla Ruchu to temat, który ciągnie się już od kilkunastu lat. Obiekt przy ulicy Cichej jest mocno przestarzały i już od dawna odbiega od standardów. Niestety dla fanów Niebieskich, władze miejskie od lat zwlekają z budową nowego obiektu. Rozkład obiektu jest już w tak zaawansowanym stadium, że korzystanie z niego może zagrażać kibicom. Dlatego też inspektor budowlany nakazał zamknięcie stadionu i usunięcie jednego z masztów oświetleniowych.

Władze miejskie przystąpiły do działań związanych z wyeliminowaniem usterki. Wycięcie wieży jednak nie okazało się dostatecznym rozwiązaniem. Obiekt Ruchu nie spełnia wymogów licencyjnych i Niebiescy nie mogą na nim rozgrywać swoich spotkań. To olbrzymi problem dla władz klubu, które musiały szybko znaleźć zastępczy stadion. 

Padło na obiekt Piasta Gliwice. Ruch wiosną będzie rozgrywał swoje domowe mecze właśnie w tym mieście. Prezes Seweryn Siemianowski na klubowym portalu podziękował władzom Gliwic i Piasta, które wyraziły zgodę na przenosiny Niebieskich. Ruch spędzi więc rundę wiosenną na wygnaniu a za wynajem stadionu płacić będzie miasto Chorzów. Dla Niebieskich brak możliwości gry przy Cichej to duża strata, ponieważ na swoim obiekcie w rundzie jesiennej zdobyli aż 18 punktów. Ruch w swoim pierwszym meczu zagra w Gliwicach z Chrobrym Głogów.

źródło: kibice.net

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv