Aktualności

Published on 24 października, 2016 | by admin

Reprezentacja wróci do Chorzowa?

Kocioł Czarownic ponownie będzie gościł Biało-Czerwonych?

– Czekamy na dzień, w którym Stadion Śląski będzie gotowy. Mamy koncepcję, jak go zagospodarować – powiedział przebywający dzisiaj w Chorzowie prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. – O konkretach ciężko mówić, kiedy nie jest skończony. Ale na przykład co roku można rozpoczynać sezon meczem o Superpuchar Polski, który na razie nie ma swojej “siedziby”. Fajnie byłoby rozpoczynać rozgrywki na najbardziej historycznym stadionie.

Po oddaniu do użytku zmodernizowanego Stadionu Śląskiego, niewykluczone jest rozgrywanie na nim spotkań reprezentacji. “Gramy mecze o punkty na Stadionie Narodowym, bo dzisiaj nie mamy alternatywy. Natomiast gdyby taka alternatywa była, to tych meczów jest tyle, że dalibyśmy sobie spokojnie radę” – powiedział Boniek.

Awaria przy budowie dachu oraz decyzja o rozszerzeniu jego funkcji to m.in. główne czynniki, które sprawiły, że modernizowany od 2009 roku stadion nie został jeszcze ukończony. Wszystko jednak wskazuje, że inwestycja która pochłonie ok. 650 mln zł zostanie oddana do użytku w drugiej połowie przyszłego roku.

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv