Reprezentacja

Published on 23 października, 2023 | by admin

Reprezentacja Polski zaliczy spadek w rankingu FIFA

Słabe wyniki reprezentacji Polski w eliminacjach do Euro 2024 mogą mieć fatalne skutki w przyszłości. Biało-czerwoni na potęgę tracą punkty, przez co spadają w rankingu FIFA. A ten będzie miał kluczową rolę przed losowaniem grup eliminacji do następnego Mundialu.

W październiku drużyna pod wodzą Michała Probierza wywalczyła 4 oczka w eliminacjach do Euro. Wygrana w słabym stylu nad Wyspami Owczymi i remis z Mołdawią to rezultaty, które kolejny raz wywołały falę krytyki reprezentantów Polski. Wyjazd na turniej do Niemiec się oddala, biało-czerwoni najprawdopodobniej będą szukać swojej szansy w barażach. W nich jednak mogą czekać bardzo mocni rywale.

Fatalne wyniki i brak awansu na Euro mogą spowodować, że Polakom będzie trudno o grę na kolejnych wielkich imprezach. Biało-czerwoni mogą wpaść w błędne koło i na dłużej wypaść z występów w finałach Mundiali czy mistrzostw Europy. Wszystko przez ranking, który staje się coraz gorszy dla Polaków. A to on decyduje głównie o rozstawieniach w losowaniach grup eliminacyjnych.

Według wyliczeń portalu „football-ranking.com”, reprezentacja Polski zanotuje kolejny spadek w rankingu FIFA. W najnowszym zestawieniu Polacy mają wylądować na 31. miejscu. To najgorsza pozycja od marca 2016 roku. Jeśli biało-czerwoni nie zaczną poprawiać swoich wyników i nie awansują na Euro 2024, to sytuacja przed eliminacjami do Mundialu będzie się pogarszać. Reprezentacji Polski grozi spadek do trzeciego koszyka, co oznacza konieczność gry z mocniejszymi rywalami.

źródło: kibice.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv