Reprezentacja

Published on 5 grudnia, 2022 | by admin

Reprezentacja: aż 30 mln złotych do podziału za wyjście z grupy.

Polacy na 1/8 finału zakończyli swój udział w mistrzostwach świata. Wynik z Kataru może nie powala na kolana, lecz jest to najlepszy występ biało-czerwonych na Mundialu od 1986 roku. Wygląda na to, że wyjście z grupy bardzo opłacało się piłkarzom, bo mają oni otrzymać dużą nagrodę od Premiera RP.

Polska po raz pierwszy od 36 lat osiągnęła podstawowy cel na Mundialu i wyszła z grupy. Styl, w jakim tego dokonała budzi masę komentarzy, lecz mimo to, wynik z Kataru jest historyczny. Krytyka biało-czerwonych jest trochę mniejsza po wczorajszym spotkaniu, w którym podopieczni Czesława Michniewicza pokazali dobrą grę. To jednak nie wystarczyło na pokonanie mistrzów świata.

Dzisiaj drużyna narodowa wraca do kraju. Powrót powinien się jednak odbywać w dobrych humorach, szczególnie że na zawodników i sztab szkoleniowy czeka duża kasa. Jak podają dziennikarze portalu „WP Sportowe Fakty”, na biało-czerwonych czeka ogromna premia od Premiera Mateusza Morawieckiego. Sternik polskiego rządu jeszcze przed wylotem piłkarzy do Kataru miał obiecać, że oni aż 30 mln złotych do podziału.

Co ciekawe, pieniądze nie trafią do PZPN-u, tylko bezpośrednio do piłkarzy i członków sztabu szkoleniowego. Na razie jednak nikt ze strony rządzących nie potwierdził tych informacji. Do sprawy odniósł się jedynie rzecznik rządu Piotra Mullera, który stwierdził, że jeśli pieniądze zostaną przydzielone to taka informacja się ukaże.

źródło: kibice.net

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv