Aktualności

Published on 22 maja, 2014 | by admin

Rekordowa frekwencja przy Łazienkowskiej

Legia sprzedaje ostatnie bilety na niedzielny mecz z Ruchem, po którym ma nadzieję świętować mistrzostwo Polski. W momencie publikacji tekstu, sprzedanych zostało ponad 27 tysięcy wejściówek.

Legia mistrzem może zostać w sobotę (jeśli Lech nie wygra z Pogonią) lub w niedzielę (jeśli zdobędzie choćby punkt z Ruchem). Kibice, ale także klub, już szykują się na fetę, która spod stadionu przeniesie się zapewne na ulice Warszawy, na Starówkę.

Na trybunach szykuje się rekordowa w tym sezonie frekwencja – w środę wczesnym wieczorem licznik na stronie Legia.com wskazywał 27 741 sprzedanych biletów. Do tego trzeba doliczyć 1548 biletów przeznaczonych dla kibiców Ruchu, choć cały sektor kibiców gości obejmuje w sumie 1800 krzesełek. Do tego dochodzi strefa buforowa na 815 miejsc oraz około 450 wolnych krzesełek pod SkyBoksem.

Granica 30 tys. fanów nie zostanie przekroczona, ale bez ryzyka można stwierdzić, że niedzielne spotkanie obejrzy ponad 29 tys. kibiców. Będzie to rekord tego sezonu – dotychczas najwięcej osób obejrzało w nim spotkania z Lechem (28 238), Wisłą (26 442) oraz Pogonią (22 187).

Absolutny rekord frekwencji na stadionie przy Łazienkowskiej to 30 787 osób, które obejrzały ostatni mecz poprzedniego sezonu ze Śląskiem.

źródło: legia.com / sport.pl

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv