Aktualności

Published on 9 czerwca, 2014 | by admin

Real w Warszawie, Borussia we Wrocławiu?

Tego lata Polska znów znajdzie się na trasie tournee towarzyskiego największych klubów Europy. W Warszawie Real Madryt ma zagrać z Fiorentiną w drugiej edycji Super Meczu, a do Wrocławia przyjedzie Borussia Dortmund.

Jak relacjonuje PrzegladSportowy.pl, skład drugiej edycji Super Meczu jest już ustalony. 16 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie przeciwko sobie staną Real Madryt i Fiorentina. Zarówno przeprowadzka na Narodowy, jak chęć sprowadzenia Realu Madryt były wcześniej potwierdzone przez organizatorów imprezy.

Przenosiny Super Meczu z Gdańska to efekt znacznie lepszych możliwości komercjalizacji wydarzenia w Warszawie. Siła nabywcza mieszkańców jest znacznie większa, a sam Stadion Narodowy daje znacznie lepsze możliwości zarobienia na wydarzeniu dzięki znacznie większej liczbie lóż i miejsc biznesowych. Do dystrybucji ma trafić pełna pula biletów, czyli ok. 58 tysięcy. Nie jest jednak pewne, czy aktualni mistrzowie Europy w sierpniu pojawią się w Warszawie w najsilniejszym składzie.

Z kolei we Wrocławiu ma tego lata zagrać Borussia Dortmund. Tutaj wystawienie najsilniejszej jedenastki jest – według relacji PrzegladSportowy.pl – zapewnione. 6 sierpnia BVB będzie rywalem Śląska na Stadionie Wrocław.

Ponieważ termin wypada w środę, nie ma obaw o kolidowanie z terminarzem Ekstraklasy, która będzie już po trzech kolejkach. Oficjalnego potwierdzenia informacji o tym sparingu jeszcze nie ma, według „Przeglądu Sportowego” do ustalenia pozostały jeszcze szczegóły.

Najwcześniej, bo już 8 lipca odbędzie się inny interesujący sparing. Pogoń Szczecin na Stadionie Floriana Krygiera podejmie Werder Brema o 18:00, a bilety będą kosztowały od 20 do 40 złotych. Choć na dwa pozostałe spotkania ceny nie są jeszcze znane, najpewniej szczeciński mecz pozostanie najtańszym z przedsezonowych sparingów.

źródło: stadiony.net / Przegląd Sportowy

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv