Aktualności

Published on 18 października, 2013 | by admin

Race przemycane w odbytach? Śląsk stanowczo dementuje

W jaki sposób, pomimo kontroli, kibice przemycają zabronione race na stadiony? Zdaniem „Gazety Wyborczej” fani piro chowają nawet… w odbytach.

Oświadczenie Małgorzata Korny:

W portalu internetowym Gazety Wyborczej – Sport.pl dnia 8 października 2013 roku ukazał się artykuł autorstwa Michała Karbowiaka i Dariusza Łuciowa pt. „T-Mobile Ekstraklasa. Śląsk i race w przepastnych stanikach”, w którym została zamieszczona wypowiedź przypisana mojej osobie:

– „Wszyscy są sprawdzani na tyle, na ile jest to możliwe i na ile pozwala ustawa o ochronie imprez masowych. Kibice wnoszą race w majtkach, kobiety w stanikach – mówi Małgorzata Korny, dyrektor Śląska ds. bezpieczeństwa. Tak właśnie było podczas jednego z meczów, gdy pirotechnikę w bieliźnie wywąchał policyjny pies. – Ale przecież niemożliwe, aby ochrona sprawdzała rutynowo, kto tam co trzyma – mówi Korny. Według niej zdarza się, że kibice wkładają race do prezerwatyw, a następnie chowają w… odbyt, czego dowodem są wyrzucone kondomy znajdowane przez ochronę w toaletach po meczach.”

Oświadczam, że nie autoryzowałam powyższych słów, a przypisywanie mi wypowiedzi o chowaniu przez kibiców rac w odbytach jest nadużyciem. Zdania, które wypowiedziałam w luźnej rozmowie z dziennikarzami, odnosiły się do faktu dwukrotnego znalezienia prezerwatyw w ubikacjach znajdujących się na terenie sektora gości, w tym przypadku zajmowanego przez kibiców Zagłębia Lubin i absolutnie nie miały na celu sugerowanie, że kibice mogliby chować race w prezerwatywach umieszczonych w odbytach. Moja wypowiedź dotyczyła sposobu kibiców z Lubina na wnoszenie rac w prezerwatywach, ale miała charakter żartobliwy i nie sądziłam, że ktoś te słowa weźmie na poważnie, a tym bardziej, że na ich podstawie wyciągnie tak absurdalne wnioski jak możliwość ukrywania rac w odbycie. Stanowczo odcinam się od takich konkluzji.

Z racji wykonywanych obowiązków mam kontakt z sympatykami wielu klubów i zależy mi na dobrych wzajemnych relacjach. Manipulowanie mojej wypowiedzi i posługiwanie się moją osobą do walki z kibicami, nie tylko z Lubina, ale z całego kraju w imię panującej koniunktury polityczno-dziennikarskiej uważam za działanie daleko odbiegające od znanych mi standardów panujących zarówno w dziennikarstwie, jak i zwykłych kontaktach międzyludzkich.

Małgorzata Korny
Dyrektor ds. organizacyjnych i bezpieczeństwa Śląska Wrocław

źródło: Śląsk Wrocław

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv