Aktualności

Published on 2 lutego, 2023 | by admin

PZPN szykuje się do budowy bazy szkoleniowej.

Budżet PZPN jest coraz większy. To pozwala polskiej federacji na opłacenie pensji Fernando Santosa. Jednak płaca nowego selekcjonera to nie jedyny duży wydatek piłkarskiej centrali. PZPN szykuje się do budowy bazy szkoleniowej.

Ostatnie miesiące w polskiej piłce pokazały, że reprezentacji Polski brakuje domu. Zarówno zespół seniorów, jak i kadry młodzieżowe muszą szukać miejsca zakwaterowania oraz boiska, na którym piłkarze mogą trenować. Zupełnie inaczej jest w krajach zachodnich, np. Francuzi, Włosi i Belgowie mają obiekty treningowe, które należą do tamtejszych federacji piłkarskich. Zresztą pytania o miejsce do treningów miały się pojawiać podczas rozmów Cezarego Kuleszy z poszczególnymi kandydatami na selekcjonera reprezentacji.

To miało skłonić władze związku do tego, żeby wybudować obiekty, z których będą mogły korzystać reprezentacje Polski. Według informacji „TVP Sport” PZPN ma rozpoczynać prace, który mają na celu powstanie ośrodka treningowego. Pierwsze przymiarki zostały zresztą już zrobione. Jako wstępną lokalizację takiego obiektu wybrano Otwock, władze PZPN-u miały już zresztą się spotkać z przedstawicielami lokalnego samorządu.

Na razie jednak do powstania obiektu daleka droga. Co prawda władze Otwocka są gotowe za darmo oddać grunty, lecz przed PZPN-em jeszcze masa pracy. Musi powstać plan takiego obiektu, ponadto federacja musi poszukać środków finansowych. Cezary Kulesza przyznał w jednym z wywiadów, że liczy na pomoc ze strony rządu. Powstanie takiego obiektu to na pewno będzie duże ułatwienie logistyczne i finansowe, ponieważ PZPN nie będzie już musiał wtedy płacić za hotele i wynajem boisk do treningu.

źródło: kibice.net

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv