Aktualności

Published on 28 maja, 2015 | by admin

Pseudokibice Wisły Kraków zidentyfikowani przez włoską policję.

Włoska prasa donosi, że tamtejsza policja zidentyfikowała około sześćdziesięciu “Sharksów” Wisły Kraków, którzy brali udział w zamieszkach podczas poniedziałkowych derbów Rzymu.

Wszyscy otrzymają międzynarodowy zakaz stadionowy.

“Dzięki temu przynajmniej neofaszystowscy ultras Wisły Kraków będą mieli przez lata zakaz wstępu na włoskie stadiony i uniknie się powtórzenia scen, do jakich doszło przy okazji meczu Lazio – Roma” – podkreśla dziennik “La Repubblica”.

Rzymska gazeta wyjaśnia, że polscy pseudokibice zostali zidentyfikowani między innymi na podstawie kupionych przez nich biletów wstępu na Stadion Olimpijski. Ale nie tylko – dodaje. Specjalne oddziały policji Digos wiedziały bowiem, gdzie chuligani spali, a byli na przykład gośćmi w domach kibiców Lazio. To na ich zaproszenie pseudokibice krakowskiego klubu, znani jako Sharks Wisła, przyjechali do Wiecznego Miasta.
Prasa przypomina, że więzy między pseudokibicami Wisły Kraków i fanami Lazio narodziły się pod koniec 2013 roku w warszawskich aresztach, do których ponad 100 Włochów trafiło po zamieszkach wywołanych przez nich po meczu z Legią. To fani Wisły Kraków udzielali im wtedy różnej pomocy, między innymi finansowej. Ich poniedziałkowy przyjazd na derby Rzymu był “rewizytą”.
Zamaskowani Polacy brali udział w bójkach i starciach z policją na ulicach włoskiej stolicy, wykonywali także zakazany faszystowski salut rzymski.
Na derby Rzymu przybyli także pseudokibice z Bułgarii, Grecji i Anglii.

Źróło: sport.interia.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv