Stadiony

Published on 5 września, 2019 | by admin

Poznań: Kibole chcą powrotu starego zegara

Neonowy zegar zdobił koronę starych trybun przy Bułgarskiej. Teraz kibice Lecha Poznań chcą przywrócić go do dawnego blasku. Cena nie jest niska, ale wspólnymi siłami cel można osiągnąć.

Kto pamięta mecze na starym stadionie przy Bułgarskiej, z pewnością nie raz spoglądał na jego zachodni zegar – ulokowany dosłownie nad „Kotłem” i wykonany z efektownych neonów.

Na nowym stadionie nie jest potrzebny, przynajmniej nie w dosłownym sensie – są przecież nowocześniejsze telebimy. Za to fani tęskniący za urokiem dawnego obiektu pewnie nacieszyliby oko jego widokiem, w uzupełnieniu cyfrowych tablic.

Dobra wiadomość dla nich jest taka, że trwa już zbiórka na rekonstrukcję starego zegara. Nieco gorsze wieści dotyczą ceny, rekonstrukcja ma bowiem pochłonąć ok. 120 tys. zł. To sporo jak na siły samych kibiców, ale cel wydaje się osiągalny. Mówimy przecież o kibolach Lecha, którzy należą do najlepiej zorganizowanych w kraju.

Wszystkie osoby, które chcą wesprzeć powrót neonowego zegara na poznański stadion, mogą dokonać bezpośredniej wpłaty na konto dawnej Wiary Lecha (nr ), nawet w bardzo symbolicznej kwocie. Wystarczy wpisać w tytule „Działalność statutowa – ZEGAR”. O postępie zbiórki organizatorzy mają informować na bieżąco.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv