Aktualności

Published on 6 czerwca, 2016 | by admin

Porozumienie w sprawie stadionu Pogoni.

W końcu jest. Po miesiącach negocjacji i niełatwych rozmów, Pogoń, miasto Szczecin i stowarzyszenie kibiców wypracowali koncepcję nowego stadionu.

Władze Szczecina, Pogoni oraz kibice osiągnęli porozumienie w sprawie przebudowy piłkarskiego stadionu w Szczecinie. Obiekt przy ulicy Twardowskiego, po zakończeniu prac, będzie miał cztery zadaszone trybuny i ponad 22 tysiące miejsc a nie jak zakładała wcześniejsza koncepcja, jedynie trzy.

– Znaleźliśmy rozwiązanie, które dziś wydaje się optymalne. Spełnia oczekiwania kibiców co do czwartej trybuny, także oczekiwania klubu. Mieści się również w ramach, które założyło miasto – komentuje na łamach Radia Szczecin Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

– “Mogę dziś śmiało powiedzieć, że doszliśmy do porozumienia w sprawie przebudowy, a właściwie budowy nowego stadionu. Tak, nowego stadionu i to z czterema trybunami. Usiedliśmy wszyscy razem do stołu i wypracowaliśmy takie rozwiązanie, które dziś zadowala wszystkich. Z jednej strony mamy nowoczesny stadion, który powstanie w miejsce starego obiektu, mieszczący się w możliwościach finansowych miasta Szczecin, a z drugiej strony spełniający wszystkie standardy i wymogi UEFA, dzięki którym będzie dopuszczony do rozgrywek najwyższych” – mówił prezydent Piotr Krzystek.

Zgodnie z deklaracją klubu, za nową dokumentację projektową zapłaci Pogoń Szczecin. Klub takie rozwiązanie proponował już wcześniej, jednak pod warunkiem aprobaty koncepcji nowego obiektu z czwartą trybuną.

Nowe rozwiązanie dotyczące stadionu Pogoni wiąże się na pewno z wyższymi kosztami niż zakładano wcześniej. Strony apelują o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, jednak mało prawdopodobne wydaje się być uzyskanie z tego źródła jakiś środków ze względu na politykę ministerstwa. w sprawie dużych stadionów. Aktualnie MSiT nie wspiera żadnego takiego projektu i od kilku lat skupione jest na tworzeniu mniejszych ośrodków, głównie do celów szkoleniowych.

źródło: radioszczecin.pl / stadiony.net

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv