Aktualności

Published on 3 stycznia, 2021 | by admin

Polskie kluby na dalekich pozycjach w rankingu UEFA

Polskie zespoły w ostatnich latach wciąż zawodzą w europejskich pucharach. W minionym roku, w którym naszą ligę reprezentowały drużyny Legii Warszawa, Lecha Poznań, Piasta Gliwice oraz Cracovii, nie było wyjątku.

Efektem słabej postawy przedstawicieli Ekstraklasy są ich niskie pozycje w opublikowanym niedawno rankingu UEFA zamykającym 2020 rok. Tylko jedna drużyna z naszego kraju uplasowała się w pierwszej 100 rankingu – chodzi o Legię Warszawa, która na swoim koncie ma zgromadzone łącznie 16,5 punktu, co daje jej 97 miejsce w zestawieniu. Pozostałe ekipy znajdują się o wiele dalej.

Na 190. miejscu znajduje się Lech Poznań z 6 oczkami za występy w rozgrywkach europejskich. W stolicy Wielkopolski wiązano wielkie nadzieje z niedawnymi meczami rozgrywanymi w ramach Ligi Europy. Wydawało się, że Kolejorz powalczy o więcej punktów, ale ostatecznie wyniki nie okazały się tak dobre, jak oczekiwano. Piast Gliwice i Cracovia są jeszcze dalej, bo odpowiednio na 275. (4 punkty) oraz 320 miejscu (2.250 punktu). Takie rezultaty oznaczają, że w kolejnych edycjach europejskich pucharów polskie kluby będą miały zdecydowanie utrudnioną drogę w eliminacjach do faz grupowych Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. 

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv