Aktualności

Published on 27 marca, 2015 | by admin

Policja wnioskuje o zamknięcie Kotła.

Wniosek o zamknięcie trybuny nr 2, zwanej Kotłem, skierowała do wojewody policja. – Podczas meczu Lecha z Legią Warszawa organizator nie wywiązał się z obowiązków, a kibice odpalili wiele środków pirotechnicznych w zorganizowanej akcji – uzasadnia rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak

Podczas spotkania Lecha Poznań z Legią Warszawa została przygotowana oprawa z użyciem rac. Policja twierdzi, że dokonała oględzin trybun po meczu. – Znaleźliśmy bardzo wiele pojemników pozostałych po użyciu środków pirotechnicznych. To aż około 150 sztuk. To znaczy, że organizator nie wywiązał się ze swych obowiązków. Nie zapobiegł ich wniesieniu, a po odpaleniu nie było żadnej reakcji służb – mówi rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. Jak dodaje, akcja wyglądała na zorganizowaną. – Mamy opinię dotyczącą stanu bezpieczeństwa na tym meczu, jest ona negatywna – dodaje. – Dlatego wnioskujemy o zamknięcie tej trybuny na dwa mecze z jednoczesnym uniemożliwieniem zasiadającym tam kibicom przemieszczenia się na inne sektory.

Decyzję podejmie wojewoda. – Posiedzenie zwołamy na 2 kwietnia – mówi rzecznik wojewody Tomasz Stube. – Wiemy już, że ekstraklasa nałożyła kary finansowe. Nie mogę w tej chwili powiedzieć, czy i jakie kary zostaną nałożone. Wiele będzie zależało od stanowiska samego Lecha – dodał.

źródło: sport.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv