Aktualności

Published on 9 października, 2017 | by admin

Policja wnioskuje o zamknięcie stadionu Chrobrego.

Podczas meczu I ligi pomiędzy Chrobrym Głogów i Odrą Opole rozegranego 30 września br. na stadion wtargnęli kibice Zagłębia Lubin. Mundurowi po wydarzeniach zatrzymali 39 osób z czego wobec 16 zastosowano zakazy stadionowe.

To jednak nie koniec działań policji po wydarzeniach sprzed niemal dwóch tygodni. Jak informują fani Chrobrego, zostały poczynione już pierwsze kroki, by najbliższy mecz Pucharu Polski z Arką Gdynia rozegrany został bez udziału publiczności.

Stanowisko kibiców Chrobrego Głogów dotyczące wniosku policji o zamknięcie stadionu w Głogowie na mecz z Arką Gdynia

W ostatnią sobotę września nasza drużyna podejmowała na swoim boisku lidera 1 ligi, Odrę Opole. Z punktu piłkarskiego i kibicowskiego był to ciekawy pojedynek, który przyciągnął na trybuny głogowskiego stadionu ponad tysiąc osób oraz liczną grupę kibiców gości. Piłkarze ChG stanęli na wysokości zadania i ograli lidera 2:0. Sukces tym większy, że osiągnięty kilka dni po ciężkim pucharowym zwycięstwie z Piastem Gliwice. Nasza radość jednak może być niedługo sprowadzona na ziemię, bo jak się okazuje – opierając się o wydarzenia sprzed meczu z Odrą – policji bardzo zależy na złożeniu wniosku do Wojewody o zamknięcie naszego stadionu na pucharowy mecz z Arką Gdynia.

Przed meczem z Odrą Opole doszło do sytuacji, która wydaje się, że w obecnych czasach pełnych ustaw i regulacji antykibicowskich, milionów złotych przeznaczonych na nieskuteczną i nieudolną walkę policji z naszym środowiskiem, helikopterów, armatek wodnych, setek umundurowanych i nieumundurowanych policjantów nie powinna już mieć miejsca, a osoby, które doprowadziły do niej powinny zająć się w życiu czym innym. Na niecałe dwie godziny przed meczem doszło do świadomej prowokacji, bo jak inaczej można rozumieć „podrzucenie” przez policję grupy kibiców gości niepoinformowanemu i nieprzygotowanemu do wpuszczania na stadion organizatorowi. Ten z kolei, nie radząc sobie z zaistniałą sytuacją, a dokładnie z obecnością niewielkiej części przyjezdnych na sektorze gości, przekazał zarządzanie imprezą masową właśnie policji… No i zaczął się cyrk.

Kazano zamknąć wszystkie wejścia na stadion dla kibiców gospodarzy i rozpoczęto pokazowy wyrok na bogu ducha winnych osobach znajdującym się już w sektorze gości. Kabaret w wykonaniu policji trwał w najlepsze, a tłum pod kasami gęstniał w oczach. Prowadzone dumnie przez policję „czynności operacyjne” takie jak legitymowanie, robienie zdjęć i filmowanie zatrzymanych kibiców, przeszukanie sektora, odciski palców, a następnie przetransportowanie tych osób ze stadionu na Komendę sprawiły, że zdenerwowanie i wzburzenie u osób chcących wejść na lada moment rozpoczynający się mecz rosło. W międzyczasie część kibiców postanowiła udać się do domów czy barów, gdzie mieli zagwarantowane obejrzenie meczu w telewizji.

Był też telefon z centrali na Komendę w Głogowie z pytaniem: „co tam się k… u Was dzieje?”. W pewnym momencie zarządzająca imprezą masową policja (do dowódcy zabezpieczenia KPP w Głogowie zwrócił się o to klub), widząc tłum gromadzący się przy kasach, otworzyła bramę główną i wszyscy kibice (nawet bez sprawdzenia biletów) weszli na stadion. Po chwili nakazano jednak wszystkim wyjść, ponieważ „zapomniano” dokonać rewizji i weryfikacji osób znajdujących się już na stadionie. Ogłoszono więc natychmiastową ewakuację i wszyscy musieli opuścić stadion. Ostatecznie, po dwukrotnym wejściu na obiekt, mecz rozpoczął się z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem, a zafundowany przez policję cyrk widziała cała Polska, bo mecz był transmitowany w telewizji.

Po przeanalizowaniu i poznaniu wielu dodatkowych faktów towarzyszących wydarzeniom z ostatniej soboty września, My Kibice Chrobrego Głogów, stoimy na stanowisku, że celem działań policji było uderzenie w piłkarskie i kibicowskie święto, czyli ćwierćfinał Pucharu Polski z Arką Gdynia. Mecz ten odbędzie się 25 października na naszym stadionie.

Nie widzimy podstaw do zamykania stadionu na to spotkanie. W dniu meczu z Odrą Opole na naszym stadionie nie wydarzyło się nic, co by mogło spowodować aż tak surową karę dla naszego klubu. Działania głogowskiej policji, wspartej w ten dzień kolegami z całego województwa, potwierdziły po raz kolejny, że nasz stadion i kibice ChG mają być odbierani przez głogowian negatywnie, a informacje przedstawione przez policję głogowskim mediom tylko to potwierdzają.

Zdajemy sobie sprawę, że 39 zakazów stadionowych plus wysokie grzywny brzmią dumnie, a rzekome nagrody pieniężne dla pracujących w pocie czoła policjantów wpłynęły już na konta. My Kibice ChG nie akceptujemy takich działań policji i liczmy na obiektywne spojrzenie głogowian i włodarzy naszego miasta na przytoczony wyżej problem. Jednocześnie zapewniamy wszystkich kibiców Chrobrego jak i zarówno… policję, że zrobimy wszystko, by pucharowy mecz z Arką Gdynia odbył się przy otwartych i pełnych trybunach.

Kibice Chrobrego Głogów

źródło: chrobry.glogow.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv