Sezon 2018/2019

Published on 21 października, 2018 | by admin

Pogoń Lębork – Zawisza: Nowy układ chuligański.

Relacja Kibiców Pogoni Lębork:

Mobilizację na to spotkanie zaczynamy jakieś dwa tygodnie przed meczem. Na mieście lądują transparenty, kilkaset plakatów i ogólna mobilizacja na portalach społecznościowych. Dzień derbowy zaczynamy od godzin porannych goszcząc naszych braci z Bydgoszczy w jednym z Lęborskich lokali. Po wspólnym posiłku i kuflu piwa wyruszamy pochodem w stronę stadionu, po drodze dołączają do nas jeszcze grupki Lęborskich kibiców i pod stadionem meldujemy się w jakieś 140 osób. Tam komitet powitalny psiarni chyba z całego województwa, polewaczka i te sprawy.

Wchodzimy na stadion, formujemy ponad 200 osobowy młyn i z pierwszym gwizdkiem ruszamy z oprawą. Leci dwadzieścia rac, 6 świec dymnych w barwach i w trakcie spotkania cały czas coś tam sobie wybuchło czy świeciło. Po oprawie na płocie lądują flagi, 4 nasze i jedna Bydgoskich Chuliganów. Dobry doping, na boisku walka. Nasz młyn z czasem trochę topnieje, sporo osób spędza część meczu pijąc piwko pod grill barem. Sektor gości określił się na stówkę, podczas meczu coś tam burkneli parę razy pod nosem i to na tyle można ich tego dnia ewentualnie opisać. Piłkarze przegrywają 0:2 ale na prawdę zostawili na boisku ogrom pracy i serducha. Walczyć tak dalej, nie możemy dopuścić do spadku!!!

Od wczoraj oficjalnie łączy nas układ z kibicami Bydgoskiego Zawiszy. Wsparli nas na meczu w sile ok. 90 osób. Serdecznie dziękujemy za przybycie w tak licznej grupie. Do następnego. Pozdro wariaci!!!

POGOŃ&ZAWISZA

źródło: Ultras Pogoń

Tags: , , , , ,


About the Author



Back to Top ↑

frivfrivfriv