Published on 3 września, 2022 | by admin

Płock: Najnowsze wieści z budowy obiektu “Nafciarzy”

Prace na Stadionie Wisły w Płocku zmierzają ku szczęśliwemu końcowi. Chociaż wiadomo już, że wciąż obowiązujący, listopadowy termin finalizacji robót nie zostanie dotrzymany, to opóźnienie będzie niewielkie. Wariant pesymistyczny mówi o wiośnie przyszłego roku.

Budowa płockiego Stadionu im. Kazimierza Górskiego od początku przebiega bardzo sprawnie. Nie chcemy pokazywać palcem, ale niektóre polskie miasta mogą się od uczyć od historycznej stolicy Mazowsza tego, jak sprawnie realizować inwestycje w infrastrukturę sportową. I nie, wcale nie mamy na myśli Radomia. Modernizacja obiektu Wisły rozpoczęła się po sezonie 2019/20 i po nieco ponad 2 latach jest na ostatniej prostej. Pamiętajmy, że „Nafciarze” przez ten czas nadal korzystali ze stadionu.

Harmonogram prac przewidywał, że zakończą się one do końca listopada tego roku, ale nie jest tajemnicą, że nie uda się dotrzymać tego terminu. Prezydent miasta, Andrzej Nowakowski, w wywiadzie dla Polskiego Radia RDC przyznał, że: Na ten moment [24 sierpnia] wykonawca jeszcze nie złożył wniosku o aneks o wydłużenie umowy, choć rozmawiamy też i o tym. Wykonawca sonduje możliwość podpisania takiego aneksu. My mówimy, że wszystko jest możliwe, ale ważna jest argumentacja. Może się zdarzyć, że będą dwa lub trzy miesiące poślizgu.

Budżet całej inwestycji wynosi 166 mln zł i jak deklarował wiceprezydent Artur Zieliński na posiedzeniu Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Płocka, kwota ta nie zostanie znacznie zwiększona. Wliczając ostatnią fakturę, wykonawca do tej pory otrzymał 105 mln zł. Aneksowane dotychczas roboty dodatkowe nie nadwyrężają znacząco finansowania budowy.

Prezydent Wojciechowski w tym samym wywiadzie poinformował, że dwie trybuny są już ukończone w 95%, a jedna w 60%. Niestety, nie przewiduje się sukcesywnego udostępniania kibicom kolejnych sektorów widowni, na których prace zostaną sfinalizowane. Następny odbiór nastąpi, gdy wszystkie roboty na stadionie się zakończą.

Do końca trzeciego kwartału ma zostać zamontowana całość pokrycia dachu. Najbardziej intensywne prace trwają obecnie na trybunie zachodniej, gdzie znajdzie się zaplecze obiektu, część konferencyjna i gastronomiczna, loże vipowskie oraz przestrzenie dla mediów. Trzymamy kciuki, aby wszystko zakończyło się jak najszybciej i fani Wisły mogli licznie dopingować aktualnego lidera Ekstraklasy.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv