Stadiony

Published on 23 sierpnia, 2019 | by admin

Płock: miasto będzie wnioskowało o przesunięcie terminu budowy stadionu

Trwa sprawdzanie, czy oferta firmy MIRBUD jest zgodna z Programem Funkcjonalno-Użytkowym i Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia. Miasto będzie wnioskowało do jedynego oferenta o przedłużenie terminu związania umową. 

14 czerwca nastąpiło otworzenie kopert z ofertami na budowę nowego stadionu Wisły Płock. A właściwie jednej koperty, bo do Ratusza wpłynęła tylko oferta firmy MIRBUD opiewająca na nieco ponad 166 mln złotych. 

W Ratuszu weryfikują ją od ponad dwóch miesięcy. Zapytany na komisji kultury, sportu i turystyki o postępy skarbnik przyznał, że cały czas trwa ocena oferty.

– W tym momencie albo wykluczymy ofertę albo ją przyjmiemy – mówił Wojciech Ostrowski, miejski skarbnik. – Prawdopodobnie będziemy wnioskować o wydłużenie okresu związania umową o miesiąc. Jeśli oferta będzie właściwa, na wrześniowej sesji możemy wystąpić o zaciągnięcie 40-milionowego kredytu. 

Według oceny skarbnika podpisanie umowy z wykonawcą byłoby wówczas możliwe na przełomie września i października. Pierwsze poważne prace zapewne zaczęłyby się wiosną. 

A co jeśli oferta okaże się niezgodna z wymogami zamawiającego? Procedurę przetargową trzeba będzie powtórzyć. 

źródło: Portal Płock

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv