Aktualności

Published on 2 czerwca, 2015 | by admin

Pierwsze krzesełka przy Roosevelta.

Inwestor pokazał tylko trzy, ale nastroje kibiców momentalnie się poprawiły. Pierwsze krzesełka już są. Do lipca ma ich być ok. 8 tysięcy, a jesienią już ponad 24 tysiące.

Jak zapowiadali, tak zrobili: od czerwca miał ruszyć montaż krzesełek i w prezencie na Dzień Dziecka kibice Górnika Zabrze otrzymali zdjęcia trzech pierwszych. To naprawdę dużo biorąc pod uwagę, że instalacja miała się zacząć w… 2013. Zostały zamontowane na dolnym poziomie trybuny południowej, czyli tym, który ma być pierwszy oddany do użytku.

Na razie są trzy siedziska, ale do środy ma ich już być 150. Docelowo na start sezonu 2015/16 Ekstraklasy powinno być przygotowanych ok. 8 tys. siedzisk. Tyle pomieści cała południowa trybuna, choć początkowo być może udostępniona zostanie tylko dolna część. Docelowo na montaż czeka ok. 24 tys. składanych fotelików Abacus.

Przy okazji serwis Roosevelta81.pl ujawnił, jaki dokładnie wzór został ostatecznie zatwierdzony dla tych sektorów. Mozaika w barwach Górnika będzie mieć biały napis TORCIDA, honorując najbardziej zagorzałych kibiców.

źródło: stadiony.net / roosevelta81.pl

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv