Aktualności

Published on 4 lipca, 2017 | by admin

Piękny gest kibiców Stali Gorzów

W dniu wczorajszym strażacy zakończyli pracę nad gaszeniem i zabezpieczeniem pożaru, który wybuchł w sobotę w Gorzowie Wielkopolskim. Płonęła wieża gorzowskiej katedry. Obojętnie obok tego faktu nie przeszli kibice Stali Gorzów i zorganizowali zbiórkę na odbudowę wieży.

Pożar gorzowskiej katedry, wybuchł w sobotnie popołudnie. Kilka dni trwały intensywne działania związane z jego dogaszaniem. W okolicach katedry odbyła się msza plenerowa w intencji strażaków, którzy gasili katedrę. Przewodził jej biskup diecezji Tadeusz Lityński. Podczas mszy Biskup podziękował służbom i mieszkańcom miasta za ofiarność w ratowaniu świątyni. Mieszkańcy spontanicznie pomagali w gaszeniu pożaru. Wynosi z płonącego budynki wyposażenie katedry m.in. obrazy i konfesjonały.

Do pomocy przyłączyli się również kibice Stali Gorzów. Podczas IMP rozgrywanych na Stadionie im. Edwarda Jancarza zorganizowali wraz z klubem, zbiórkę na odbudowę katedry. Kibice na stadionie chętnie brali udział w zbiórce i w sumie zebrali 14 tysięcy 383 złote 76 groszy, 38,5 euro i 5 koron czeskich.

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv