Aktualności

Published on 31 października, 2018 | by admin

Pięć klubów ukaranych przez Komisję Ligi.

Komunikat Komisji Ligi:

W związku z niewłaściwą organizacją zawodów 13. kolejki Ekstraklasy Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa na klub Jagiellonia Białystok nałożono karę w wysokości 10 tysięcy złotych. Za zachowanie kibiców gości podczas ww. meczu, polegające m.in. na spaleniu flag gospodarzy oraz zniszczeniu infrastruktury stadionowej, na klub Legia Warszawa nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 2 najbliższe mecze z Jagiellonią w Białymstoku.

W związku z zachowaniem kibiców podczas meczu Miedź Legnica – Śląsk Wrocław w 13. kolejce Ekstraklasy, na klub Miedź Legnica nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Lechia Gdańsk – Arka Gdynia w 13. kolejce Ekstraklasy na klub Lechia Gdańsk nałożono karę finansową w wysokości 40 tysięcy złotych.

W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec w 13. kolejce Ekstraklasy na klub Zagłębie Sosnowiec nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 1 najbliższy mecz w Ekstraklasie.

Sprawy zachowania kibiców Górnika Zabrze na meczu 13. Kolejki Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin oraz zachowania zawodnika Bartosza Kwietnia po meczu Jagiellonia – Legia będą rozpatrywane na kolejnym posiedzeniu Komisji Ligi.

źródło: Ekstraklasa SA

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv