Aktualności

Published on 4 sierpnia, 2014 | by admin

Oświadczenie Stowarzyszenia “Tylko KKS”

W związku z opublikowaną w lokalnych mediach kilka dni temu informacją z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu na temat rzekomych kibiców KKS Kalisz, którzy planowali sprzedawać podczas festiwalu Woodstock narkotyki, Stowarzyszenie “Tylko KKS” wystosowało specjalne oświadczenie.

Oświadczenie Stowarzyszenia “Tylko KKS”

W związku z opublikowanymi artykułami na portalach informacyjnych oraz stronie Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu dotyczącymi zatrzymania 4 osób podejrzanych o handel narkotykami i podaniu informacji, że osoby te są kibicami KKS-u Kalisz.

Kalisz, jako stutysięczne miasto, posiada tylko jedną zorganizowaną grupę kibicowską. W związku z tym podanie informacji o “kibicach jednego z kaliskich klubów sportowych” uderza bezpośrednio w kibiców KKS Kalisz, a tym samym w Stowarzyszenie “Tylko KKS”, które ich reprezentuje.

Nie wiemy na jakiej podstawie została podana informacja, że osoby zatrzymane są w jakikolwiek sposób związane z kaliskim ruchem kibicowskim. Co więcej, ze wspomnianych publikacji, możemy dowiedzieć się, że byli to pseudokibice. Wysnucie takiej tezy powinno wiązać się z prawnymi przesłankami potwierdzającymi skazanie tych osób prawomocnym wyrokiem za udział w rozróbach stadionowych, czy chociażby odpaleniem zakazanej w naszym kraju pirotechniki. W przeciwnym wypadku nazwanie podejrzanych mianem “pseudokibiców” jest pomówieniem. Podanie takich informacji do opinii publicznej uważamy za niedopuszczalne. Jaki związek RZEKOMA przynależność do kaliskiego ruchu kibicowskiego owych osób ma z całą sprawą? Czy było to posunięcie propagandowe, mające na celu oczernić środowisko kaliskich kibiców? Czy zawód, zainteresowanie lub pasja mają jakiekolwiek znaczenie przy łamaniu prawa?

Podano również informację o tym, że osoby te jechały na Przystanek Woodstock. Informujemy, że nasze środowisko ewidentnie odcina się od festiwalu w którym główną atrakcją (poza jednostronną indoktrynacją, piciem alkoholu i totalną rozpustą) jest taniec w błocie.

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv