Aktualności

Published on 6 listopada, 2013 | by admin

Oświadczenie Stowarzyszenia kibiców Stomil Ponad Wszystko.

Stowarzyszenie kibiców Stomilu Olsztyn “Stomil Ponad Wszystko” informuje, że komunikat prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji
w Katowicach zawiera nieprawdziwą wersję wydarzeń z dnia 2 listopada 2013 roku.

Wszystkie media, które tylko na podstawie tego komunikatu podawały informacje mijały się z prawdą. Sytuacja kibiców Stomilu Olsztyn idących na stadion przy ulicy Bukowej w Katowicach wyglądała inaczej niż podaje to miejscowa policja, a za nimi praktycznie wszystkie media.

Komunikat zawiera informację, że kibice drużyny z Olsztyna zachowywali się agresywnie i nie stosowali się do poleceń wydawanych przez policjantów.

Niestety powyższy opis ma się nijak do rzeczywistości, którą zastali kibice podczas swojego przemarszu. Policjanci wielokrotnie prowokowali kibiców oraz postanowili za pomocą użycia przymusu bezpośredniego (użycie pałek oraz gazu) “przyspieszyć tempo” podróży kibiców. Miejscowej policji nie podobało się, że szliśmy tak wolno.

Podczas “interwencji” policji wielu kibiców wymagało pomocy służb medycznych, niestety ta pomoc nie została im udzielona. Dodatkowo podczas rozmowy ze służbami został spacyfikowany przedstawiciel stowarzyszenia “SPW”, który posiadał wejściówki za sektor gości oraz pieniądze w celu rozliczenia się z klubem
z Katowic.

Po bezpodstawnym ataku ze strony służb mundurowych na przedstawiciela stowarzyszenia bilety oraz pieniądze rozsypały się po całej szerokości ulicy w związku z czym stowarzyszenie ma stratę w wysokości około 500 złotych z powodu tajemniczego “zniknięcia” tej kwoty z ulicy.

Dodamy tylko, że podczas zbierania pieniędzy uczestniczył tylko jeden kibic oraz kilku przedstawicieli policji.

W XXI wieku taka sytuacja jest naganna i niedopuszczalna. Niestety, ale po zachowaniu się służb mundurowych stwierdzamy, że demokracja w naszym kraju stoi pod znakiem zapytania i sytuacja, w której policja bezpodstawnie atakuje oraz pacyfikuje bez przyczyny swoich obywateli nie powinna mieć miejsca.

Z całą stanowczością sprzeciwiamy się nadużywaniu siły przez służby mundurowe oraz braku pomocy obywatelom podczas zagrożenia ich zdrowia i życia.

Stowarzyszenie kibiców Stomilu Olsztyn “Stomil Ponad Wszystko” zbiera materiały, które obrazują wydarzenia z 2 listopada 2013 r. około godziny 16:00. Jednocześnie apelujemy do wszystkich, którzy są posiadaczami materiałów wideo o kontakt pod adresem stomilponadwszystko@gmail.com

Z kibicowskim pozdrowieniem
Zarząd Stowarzyszenia “Stomil Ponad Wszystko”

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv