Aktualności

Published on 25 kwietnia, 2016 | by admin

Oświadczenie kibiców Dolcanu Ząbki.

Kibice Dolcanu walczą o reaktywację klubu.

Po ośmiu wspaniałych sezonach spędzonych na zapleczu ekstraklasy, wiadomość o upadku naszej drużyny spadła „jak grom z jasnego nieba”. Koniec Dolcanu, koniec poważnej piłki w Ząbkach. Znika znakomity zespół, wspaniali ludzie tworzący tę drużynę. Szok, niedowierzanie, smutek, żal, rozgoryczenie – to tylko kilka uczuć jakie towarzyszyły nam w tamtej chwili. Jedyne pytanie jakie mogliśmy sobie zadać- dlaczego?

Ząbkowski pierwszoligowiec przecież radził sobie znakomicie w swojej klasie rozgrywkowej. Często w górze tabeli, bijąc się o Ekstraklasę z uznanymi markami na piłkarskiej mapie Polski takimi jak: Widzew Łódź, GKS Katowice, Arka Gdynia, Cracovia Kraków, Wisłą Płock, Zawisza Bydgoszcz czy Zagłębie Lubin i wiele innych znakomitych zespołów.

Nie obca była nam również walka na dolnych miejscach o pierwszą ligę, walczyliśmy razem z drużyną do końca sezonu i zawsze się udawało. Tym razem przeciwnik okazał się zbyt silny..

Nie jest to jednak czas na rozdrapywanie starych ran, ani tym bardziej na żale.
My jako Stowarzyszenie Kibiców „Duma Warszawskiego Przedmieścia”, przedstawiciele ogółu ząbkowskich kibiców, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w odbudowie znanego w całej Polsce klubu Dolcan Ząbki.

Bez pomocy Rady Miasta Ząbki, Urzędu Miasta Ząbki oraz innych ząbkowskich oficjeli odbudowa klubu i start drużyny w nowym sezonie, na w miarę przyzwoitym poziomie rozgrywkowym nie będzie możliwy. Duma miasta i powiatu, jaką jest nasz wspólny klub potrzebuje natychmiastowej reaktywacji…

Reaktywacji która nie odbędzie się bez Waszej pomocy!

Co powiemy setkom dzieci z całego powiatu, które marzą o grze z czerwono – biało – granatowym herbem na piersi?

Kibice „Dumy Warszawskiego Przedmieścia” NIGDY nie zgodzą się na upadek tradycji, która trwa 89 lat. To kawał czasu, kawał historii. Historii tworzonej przez nas wszystkich. Życzymy sobie i Państwu, aby za rok, okrągła 90 rocznica powstania klubu, była świętem dla całej ząbkowskiej społeczności, dla całej piłkarskiej Polski. A nie była tylko pustą datą, a zarazem pogrzebem naszej ukochanej drużyny.

Pogrzebem za który rozliczą nas wszystkich kolejne pokolenia ząbkowiaków.

Z wyrazami szacunku
Zarząd Stowarzyszenia „Duma Warszawskiego Przedmieścia”

List otwarty kierowany głównie do władz naszego miasta trafił do wszystkich radnych, a także obu Burmistrzów. Prosimy o udostępnianie, aby osiągnął możliwie największy zasięg.
Dolcan nigdy nie zginie, Duma wiecznie żywa!

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv