Aktualności

Published on 20 maja, 2021 | by admin

Oświadczenie grup kibicowskich Stomilu Olsztyn

„Docierające od kilku tygodni doniesienia z naszego ukochanego klubu, budziły w nas coraz większy niepokój. Kulminacją, było niedzielne oświadczenie głównego udziałowca klubu, Michała Brańskiego, w którym to, poinformował on o swoim odejściu.

Do tej pory wstrzymywaliśmy się z zajmowaniem jakiegokolwiek stanowiska, czekając na rozwój sytuacji oraz obserwując przerzucanie się argumentami pomiędzy prezydentem miasta, a prezesem Rady Nadzorczej Stomilu.

Niestety, nie od dziś wiadomo, że miasto Olsztyn, nie jest zbyt przyjaznym partnerem w sferze sportu i po raz kolejny przekonujemy się, że hasło z 2012 roku „Olsztyn – miasto bez futbolu”, jest jak najbardziej aktualne. Mamy jednak wrażenie, że stanowisko Rady Miasta jak i Piotra Grzymowicza, przy sprzedaży spółki w lipcu 2019 roku, było jasne – zapewniamy wynegocjowane finansowanie w najbliższych 3 latach, a później radźcie sobie sami. Jedynym bodźcem, który mógł zmusić miasto do zmiany swojego stanowiska, był wynik sportowy, którego przez błędne decyzje w pionie zarządczym zabrakło.

Oczywiście, miasto nie jest bez winy. Infrastruktura sportowa w Olsztynie woła o pomstę do nieba. Brak stadionu, brak pełnowymiarowych boisk na terenie miasta – te czynniki w bezsprzeczny sposób hamują rozwój klubu i utrudniają poszukiwanie sponsorów i inwestorów. Stadion to skansen, który wzbudza uśmiech każdego, który odwiedza go po raz pierwszy, a transmisja meczu w telewizji nie może obyć się bez kąśliwych uwag pod adresem obiektu przy Piłsudskiego. Obietnice o budowie nowego stadionu, nie tak dawno obchodziły okrągłe dziesięciolecie, w tym czasie Prezydent zdążył zabetonować kilka ulic pod tramwaje, czy pozyskać fundusze na remont(!) Uranii. W tym czasie, odbyło się tylko kilka zabiegów, które miały na celu pudrowanie trupa (tzn. stadionu), tak by spełniał on warunki licencyjne, a klub nie musiał uciekać z miasta.

Z rozczarowaniem przyjęliśmy oświadczenie przewodniczącego Rady Nadzorczej, który wiele razy zapewniał o swoim przywiązaniu do Stomilu, o tym jak bardzo podoba mu się warmiński charakter i przywiązanie kibiców do barw klubowych, a tymczasem postanowił on wywiesić białą flagę, po fiasku negocjacji z miastem. Zdecydowanie nie jest to odpowiednik wymienionych wyżej cech.

Nie można jednak mówić, że okres rządów Michała Brańskiego, to same porażki, ponieważ w klubie pod względem administracyjnym zapanowała stabilizacja, spółka została oddłużona i to mimo bardzo trudnych, pandemicznych sezonów.

Michał Brański od początku swoich rządów mógł liczyć na nasze pełne poparcie i każdą jego decyzję przyjmowaliśmy z entuzjazmem. Po latach doświadczeń z olsztyńskim magistratem, zdawaliśmy sobie sprawę, że obietnice miasta to mrzonki i tylko ktoś taki, pochodzący z zewnątrz, o mocnej pozycji biznesowej, może mieć szansę w Stomilu.

W chwili obecnej, może wydawać się, że jesteśmy w permanentnym dniu świstaka, gdzie po chwilowej stabilizacji nadchodzi załamanie, a my, kibice, jesteśmy zmuszeni do ponownej walki o byt naszego zespołu.

Podsumowując, w przeciąganiu liny pomiędzy miastem, a większościowym właścicielem, nikt nie jest bez winy. Mocno apelujemy, by obie strony zasiadły do dialogu, którego efektem będzie ustabilizowanie sytuacji, a w przyszłości walka o przywrócenie dawnej chwały Stomilowi.

STOMIL NIGDY NIE ZGINIE!

Grupy kibicowskie Stomilu Olsztyn

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv