Aktualności

Published on 2 grudnia, 2015 | by admin

Olimpia walczy o stadion

– Prowadzimy rozmowy z prezydentem w sprawie stadionu. Jesteśmy zainteresowani budową trybuny wraz z nowym budynkiem klubowym. Mamy nadzieję, że wkrótce zapadnie decyzja, czy będą pieniądze na budowę, czy będziemy musieli poczekać na lepsze czasy – mówi Łukasz Konończuk, wiceprezes ZKS Olimpia Elbląg. Koszt inwestycji rozłożonej na kilka lat miałby wynieść około 12 milionów złotych.

– Zdajemy sobie sprawę, że obecnie miasta nie stać na budowę całkiem nowego stadionu. Dlatego zabiegamy o to, by powstała nowa trybuna, w miejsce prostej, której częścią byłby także budynek klubowy. Prowadzimy na ten temat rozmowy z prezydentem miasta. Z wyliczeń wynika, że taka inwestycja kosztowałaby 10-12 milionów złotych, oczywiście rozłożona byłaby na kilka lat. Mamy nadzieję, że wkrótce zapadnie decyzja: czy będą pieniądze na budowę, czy będziemy musieli poczekać na lepsze czasy – mówi Łukasz Konończuk. – Klub musi wypełniać wymogi licencyjne, które są coraz wyższe. Niestety, elbląski stadion jeśli chodzi o infrastrukturę jest daleko z tyłu. Lepsze warunki są w Ostródzie, Ełku, Łomży czy Zambrowie. Mamy nadzieję, że prezydent i radni będą za tym, by w stadion inwestować. My też jako klub będziemy się starali pozyskać na ten cel dodatkowe środki.

W projekcie budżetu Elbląga na 2016 rok na modernizację stadionu prezydent zapisał 3 miliony złotych. O tym, czy w nim pozostaną, decydują radni na grudniowej sesji

źródło: portEL.pl

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv