Aktualności

Published on 30 września, 2017 | by admin

Nowa zgoda: Lech Poznań & ŁKS Łódź ?

Dzisiejszego dnia Warta Poznań podejmować będzie na swoim obiekcie ŁKS Łódź. Spotkanie zobaczyć będzie mogło jedynie 1000 widzów a dla kibiców przyjezdnych przeznaczonych zostało 300 wejściówek. Sam mecz od dłuższego czasu budzi wiele emocji ze względu na fakt, iż łódzkich kibiców wspierać będą tego dnia sympatycy Kolejorza.

Nowe spojrzenie na mecz rzuca również wpis Klimy, który za pośrednictwem klubowego forum przedstawia historię relacji fanów Lecha z ŁKSem oraz pisze o oficjalnym przybicu zgody:

“Wyjaśnijmy dwie sprawy:

Pierwsza sprawa to temat zgody z ŁKSem. Od 8 lat łączy nas układ chuligański, który powstał z powodu narzucenia przez Ruch z Widzew nowych metod zwalczania wroga, czyli atakowanie w dwie ekipy jedną i co za tym idzie w przewadze liczebnej. Pewnie kibice R&W powiedzą że od tego są zgody, tak jest to racja ale co innego mecz i awantura na stadionie i jego okolicy, a co innego zasadzka na trasie. Pewnie niektórzy z Was, i zapewne Ci co najwięcej piszą w necie, nie wiedza o co chodzi -zasadzka???? Hmmm…Z tego powodu, że w Cracovie jest inny klimat, w Gdyni były problemy kadrowe przez milicję, a Ostrowiec daleko, i z tego powodu, że ŁKS ma dobrą bandę i tych samych wrogów co my i że do Łodzi jest rzut beretem, powstał układ. Kiedyś mieliśmy w latach 80-tych zgodę z ŁKSem i nigdy nie było między sobą dużego ciśnienia, może z wyjątkiem 2008 roku ale zeszło. Co niektórzy z Was robią hałas jakby poszło info, że ma być sztama z co najmniej Pogonią lub Śląskiem. Spokojnie, mamy głowy na karku, nikt nigdy nie zrobi numeru wiślackiego i nie zerwie swoich zgód dla ekipy, z którą dwa miesiące wcześniej wyzywamy się od cweli i poprzez kopy w płot próby dostania się do siebie. O tym, że układ ma się przerodzić w zgodę zostały poinformowane nasze zgody, (do Gdyni oficjalnie udała się nasza delegacja na rozmowy) i żadna z nich nie wyraziła sprzeciwu. Triada jest od 20 lat i będzie dalej, nikt nie ma zamiaru w Poznaniu tego zmieniać,i mamy się dobrze.

Dla wiadomości tych, którym tak ŁKS nie pasuje (pewnie nie wiecie jak czegoś nie piszą w necie), wspierali Oni (ŁKS) nas w dalekich wyjazdach krajowych i zagranicznych i nadstawiali swoje mordeczki gdzie część z Was w tym czasie w domu w kapciach przy piwku oglądało w tv na wspólnej. Nieraz na Lecha jadącego na wyjazd czekały trzy ekipy a nawet i cztery, żeby utrzeć nam nosa i wtedy byli z nami Rodowici Łodzianie, więc choćby za to należy im się SZACUNEK! Przez te lata dużo osób ze środowiska naszego jak i ŁKSu sie poznało i te lata zaowocowały tym, że w ten weekend będzie zgoda. Więc przestańcie narzekać i ubliżać w necie, nikt tym nieprzychylnym nie każe ich kochać od razu i nosić barwy biało czerwono białe, tylko uszanujcie te decyzje. Odnośnie jeszcze Widzewa do tych starszych narzekaczy, że kiedyś musieli się wąchać z Widzewem, a teraz z ŁKSem. Z Widzewem nie mieliśmy żadnego układu i nigdy nie wspieraliśmy się na żadnych meczach czy awanturach, obowiązywał TYLKO PAKT O NIE AGRESJI, który wyszedł sam z siebie i z którego wcale nie byliśmy zadowoleni ani my, ani RTS ale los tak chciał. Nie ma już go od 10 lat…”.

źródło: forum.hejlech.pl

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv