Kibolskie Turnieje

Published on 24 lipca, 2019 | by admin

Mucha Cup 2019

Relacja Elanowców:

20 lipca 2019 odbyła się V Edycja Turnieju – Mucha Cup ku pamięci wielkiego fanatyka Elany Śp. Marcina „Muchy” Muchewicza. Turniej ten jak zwykle odbywa się w weekend jak najbliżej daty (23.07) odejścia Marcina z tego świata do sektora niebo. Tak się składa, że często jest to tydzień przed startem naszej ligi a więc tym samym turniej ten jest zazwyczaj niejako naszym „otwarciem sezonu”.

Wykorzystując sezon „ogórkowy” do Mucha Cup przygotowujemy się powoli już od dobrego miesiąca tak aby efekt finalny był jak najbardziej zadowalający! Duża rola w tym Stowarzyszenia Kibiców Elany „Elanowcy”, które dba o każdy szczegół. W tym roku przygotowano nawet tzw. „ofertę sponsorską” dla firm, które chciałyby w ramach reklamy sypnąć trochę grosza na organizacje turnieju. Jak się okazało chętnych firm do sponsoringu kilka się znalazło w tym także jedna, która została nawet głównym sponsorem turnieju!

Impreza zaplanowana była na 32 drużyny lecz ostatecznie zagrało w niej o dwie ekipy mniej w tym rekordowa ilość spoza Torunia. Lista drużyn, która wystąpiła w Mucha Cup 2019 prezentowała się następująco:

(ELANA – ogólne)
Grubasy, Emigracja, UET

(osiedlowe)
Bydgoskie, Koszary, Rubinkowo, Mokre, Mokrusy, Młode Mokre, EZW,

(fc)
Aleksandrów Kujawski, Kowalewo, Lubicz, Gniewkowo, Golub – Dobrzyń, Wąbrzeźno,

(przyjezdne)

cztery ekipy Ruchu – Nikisz Fans, NRŚL Gang, PF, Ultras Niebiescy,

Pięć ekip Widzewa – Widzew Łódź, PBW, FC Koźminek, Szajka Kwidzyn, Ultras Widzew

oraz po jednej reprezentacji z KKSu Kalisz, Stali Rzeszów, Unii Leszno, Unii Oświęcim, Wisła Nowa Huta.

Ponadto na turnieju pojawili się przedstawiciele KS Myszków, Karpaty Krosno, Slovana Bratysława, CSKA Moskwa oraz Partizana Belgrad!

Tym razem zawody rozegrano na Stadionie Miejskim przy Bema czyli na stadionie na którym obecnie swoje mecze rozgrywa Elana Toruń (po turnieju odbyła się także prezentacja drużyny na nowy sezon a po niej mecz towarzyski pomiędzy Elaną a KKS Kalisz!).

Turniej wprawdzie rozpoczął się z „lekkim” opóźnieniem lecz później już wszystko szło sprawnie i bez przeszkód, grając równocześnie na czterech boiskach. Jak widać po spisie drużyn jeżeli chodzi o Elane to największą ilość (bo aż trzy drużyny!) wystawiła dzielnica Mokre! Trzeba jednak przyznać iż najbardziej zorganizowana pod względem dopingu dla kolegów ze swojego osiedla było EZWu BANDA. Poziom sportowy z roku na roku rośnie a na trybunach jak zawsze typowy klimat kibicowski. Po rozgrywkach grupowych wszyscy spotkamy się na sektorze C gdzie trochę pośpiewaliśmy pozdrawiając wszystkie obecne na turnieju ekipy jak i te wszystkie nam wrogie, odpalając przy tym trochę pirotechniki. Podczas turnieju na płotach zawisło sporo flag i transparentów tj. kolejno: EZW Banda, „Dla wszystkich tych, którzy pochowali nas żywcem” (Ruch PF – transparent), Forever Ruch, Blue Army, Koszary, Golub Dobrzyń, Bydgoskie Przedmieście, Rubinkowo, Elana Toruń (jedyni chuligani w swoim mieście), Kowalewo (debiut), PDW – NRŚL GANG (transparent), NZ UL (Unia Leszno), Aleksandrów Kujawski (w barwach Polski), W jedności siła (Elana & Ruch), PBW ’09 (transparent), Wisła Nowa Huta (transparent), Młoda Elana, Ultras Elana Toruń, Mokre (wyjazdówka), 1944 (Stal Rzeszów), Władcy Torunia, Śp. Słoma, Śp. Herman (Ruch), Żabieniec Pany (Widzew), Rubinkowo – młode pokolenie (transparent), U(h) (Unia Oświęcim), Slovan Hooligans (Pressburg), FC Wąbrzeźno (transparent), Elana Toruń fc Gniewkowo x2 oraz PDW (Patologiczna Cwajka – Ruch) oraz w czołowym miejscu okazjonalny transparent dla kluczowej persony „Śp. Marcin Mucha Muchewicz” z konkretnie odmalowanym wizerunkiem Marcina – UET Szacunek. Notabene z piątku na sobotę tuż obok miejsca spoczynku Marcina powstał także „graf” z napisem Śp. Mucha (brawo za akcje!).

Za nim wróciliśmy do rundy pucharowej w rozgrywkach na trawiastym boisku, odbyły się jeszcze zawody w „wyciskaniu sztangi” gdzie także było sporo emocji i śmiechu a zawody te wygrał kibic Elany z Golubia Dobrzynia, który w ramach nagrody otrzymał voucher od jednego sponsora na tatuaż!

Wracając jednak do piłki nożnej to do 1/8 Finału ze swoich grup wyszły takie ekipy jak: Grubasy, Unia Leszno (grupa A), Stal Rzeszów, Lubicz (Grupa B), NRŚL GANG, Widzew (Grupa C), PF, FC Koźminek (Grupa D), Kowalewo, Golub Dobrzyń (grupa E), Mokre, Aleksandrów (grupa F), Ultras Niebiescy, KKS Kalisz (grupa G), EZW, Wisła Nowa Huta (Grupa H).

Następnie do kolejnej rundy awansowała połowa w/w stawki tj. Grubasy, FC Koźminek, Stal Rzeszów, Widzew, Aleksandrów, Ultra Niebiescy, Mokre, EZW.

W półfinale spotkały się następujące pary Grubasy z Ultras Niebiescy zaś Stal Rzeszów z Mokre. Oba półfinały zakończyły się skromnymi zwycięstwami po 1:0 i w Finale zobaczyliśmy obrońcę tytułu Grubasy z ekipą Rzeszowskiej Stali!

Finał niezwykle wyrównany i od razu pachniało serią rzutów karnych. Za nim jednak one nastąpiły bliżej rozstrzygnięcia finału na swoją korzyść była ekipa Rzeszowska, dwukrotnie wychodząc na prowadzenie! Grubasy jednak szybko odpowiadali na stratę bramek i mecz zakończył się wynikiem 2:2! Dość powiedzieć jednak iż emocje były na tyle duże, że z ławki rezerwowych (w tym przypadku Stali Rzeszów) poleciała znana przyśpiewka „PZPN, PZPN j***ć…. PZPN” a np. czerwoną kartką został ukarany jeden reprezentant… dzielnicy Mokre. Zresztą w momencie kiedy Stal Rzeszów ponownie wyszła na prowadzenie 2:1 jeden z ich zawodników swoje emocje wyładował także na arbitrze spotkania, sprowadzając go do parteru lecz ten nie był chętny do dalszej rywalizacji znanej z gal np. KSW.

W karnych lepszą ekipą okazała się drużyna Grubasów, która dzięki temu po raz trzeci z rzędu sięgnęła po tytuł zwycięzców Mucha Cup! Można powiedzieć więc iż w przypadku tego turnieju po boisku biega 12 zawodników (po sześciu z drużyny) a na końcu i tak… wygrywają Grubasy. Po meczu krótkie wręczenie pucharów dla najlepszego strzelca (reprezentant Ultras Niebiescy), najlepszego bramkarza (reprezentant Stali Rzeszów) oraz dla najlepszej drużyny (wiadomo Grubasy). Ten ostatni Puchar (w ramach uznania za ciężką walkę) po chwili został przekazany przez kapitana Grubasów na rzecz drużyny Stali Rzeszów lecz ich reprezentant zgodnie z naszą tradycją oddał go na ręce Kamili i Ewuni (małżonki i córki Śp. Marcina).

Z tego miejsca Gratulujemy Grubasom kolejnego zwycięstwa, Stowarzyszeniu „Elanowcy” wspaniałej organizacji turnieju! Dziękujemy sponsorom jak i wszystkim osobom, który w jakikolwiek sposób pomogły, przyczyniły się do zorganizowania imprezy! Dziękujemy również wszystkim drużynom za udział w turnieju oraz wszystkim ekipom za przybycie! Najlepszy Turniej Kibicowski w Polsce uznajemy za udany i zakończony. Do zobaczenia za rok!
Po turnieju jak to zwykle przy takich okazjach bywa wszystkie ekipy przyjezdne zostały zaproszone na kibicowską integracje na mieście gdzie działo się wiele, lecz nie czas i miejsce by to tutaj opisywać.

p.s. Zdeklarowane liczby ekip przyjezdnych: Ruch (180), Widzew (ponad 100), KKS Kalisz (ok. 50), Unia Leszno (30), Stal Rzeszów (25), Unia Oświęcim (25), Slovan Bratysława (20), KS Myszków (15), Wisła Kraków (ok. 15), Karpaty Krosno (5), CSKA Moskwa (2), Partizan Belgrad (1)

Teraz WSZYSCY w sobotę na pierwszy mecz sezonu, pierwszy mecz ligowy w Toruniu z Bytovią Bytów! Wszyscy do młyna! 

Ultras Niebiescy:
W 180 osób Ruchu jesteśmy obecni na sobotnim turnieju Toruńskiej Elany poświęconemu Śp. Muszce. Na turniej docieramy w liczniejszym, około trzystu osobowym składzie, ponieważ po drodze dołączają do Nas nasi przyjaciele. Na trasie pewna koalicja chciała sprawdzić naszą kondycję, ale kalkulatory nie pozwoliły im na wyjście z lasu. Na turnieju zajebisty klimat i (oprócz oczywiście naszej i Elanowców) ekipy Widzewa, Wisły, Unii Oświęcim, Slovana, CSKA, KKSu Kalisz, Stali Rzeszów, Karpat Krosno oraz Unii Leszno. Nasza drużyna Ultras Niebiescy po raz kolejny dobrze się pokazuje i odpada dopiero w półfinale ustępując zespołowi „Grubasów” i zajmując ostatecznie 3 miejsce. Dziękujemy Elanie za zaproszenie i gościnę! RUCH&ELANA

Wiara spod Zegara:
W ponad stówke jesteśmy obecni na dzisiejszym Mucha Cup w Toruniu. W grupie, w której mamy Rubinkowo, NRŚL Gang, Północny Bastion Widzewa odnosimy dwa zwycięstwa i jedna porażkę. W ćwierćfinale pokonujemy 2-0 Ruch. Odpadamy dopiero w półfinale przegrywając 0-1 ze Stalą Rzeszów.

WIDZEW&ELANA

Ultras Unia Leszno:

30 Fanatyków Unii Leszno obecnych było na tegorocznej edycji Mucha Cup. Rozgrywki piłkarskie kończymy na 1/8 finału, w której po wyjściu z grupy z 2 miejsca przegraliśmy z późniejszymi finalistami – Stalą Rzeszów. Turniej w typowo kibicowskiej atmosferze, przy bardzo dobrej organizacji. Dziękujemy Elanie za zaproszenie, a także gościnę!

Hetmanska69.pl – Stal Rzeszów:

W sobotę 20 lipca jesteśmy obecni w 25 osób z flagą vlepką „1944” na turnieju kibiców Elany Toruń MUCHA CUP. W turnieju zagrało 32 drużyny a my zajmujemy drugie miejsce przegrywając w finale po rzutach karnych, dodatkowo nasz zawodnik zostaje najlepszym bramkarzem turnieju. Dzięki dla gospodarzy za konkretną gościnę!

Kibice Unii Oświęcim:

Na turnieju kibiców Elany Toruń meldujemy się w 25 osób z flagą UOH. Do Torunia jedziemy razem z Ruchem. Rozgrywki piłkarskie kończymy na fazie grupowej nie wychodząc dalej. Dziękujemy Elanie za zaproszenie oraz poturniejową gościne. 

Kakaesiacy:

Na kolejna edycje turnieju ku pamięci Marcina Muchewicza wybieramy się w około 50 osób, w trasę wyruszamy z Widzew FC Koźminek, na A1 łapiemy się z resztą rodziny i wspólnie docieramy do Torunia. Zawody sportowe znów kończymy w ćwierćfinale odpadając po rzutach karnych z ekipa EZW Banda. Po turnieju odbył się mecz sparingowy naszego zespołu seniorskiego, na którym została część osób (1:2).Organizacja turnieju i integracji po nim jak zawsze na najwyższym poziomie! ZKS&KKS! 

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv