Aktualności

Published on 21 listopada, 2014 | by admin

Motor – Chełmianka na starym obiekcie?

Niedawny mecz Motoru Lublin z JKS Jarosław miał być ostatnim spotkaniem zawodników trenera Mariusza Sawy przy Al. Zygmuntowskich. Od wiosny drużyna żółto-biało-niebieskich swoje spotkania w III lidze ma bowiem rozgrywać na Arenie Lublin. A pierwsze spotkanie w 2015 r. miało być rozegrane z Chełmianką Chełm.

Już wiadomo, że ten mecz nie odbędzie się na stadionie przy Krochmalnej. Wydział Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, który prowadzi rozgrywki w III lidze, w związku z korzystnymi warunkami atmosferycznymi nakazał, aby drugą wiosenną kolejkę rozegrać jeszcze jesienią. Ten pomysł nie przypadł do gustu zarówno działaczom, jak i kibicom. Oba kluby w sprawie przeniesienia meczu na wiosnę wysłały nawet do PZPN specjalne oświadczenie, aby spotkanie zostało rozegrane 8 lub 9 marca przyszłego roku.

– Wspólne stanowisko od wielu lat zaprzyjaźnionych klubów powodowane jest chęcią rozegrania meczu na Arenie Lublin przy jak największej publiczności. Chcemy, aby to wydarzenie stało się sportowym świętem Lubelszczyzny. Odpowiednia promocja meczu oraz wspólny doping zaprzyjaźnionych grup kibiców obu klubów mogłyby skutkować niezapomnianym widowiskiem, które na wiele lat pozostałoby w pamięci kibiców – czytamy na oficjalnej stronie Motoru Lublin. Klub z Al. Zygmuntowskich zapewnił też, że otrzymał deklarację od władz miasta i MOSiR “Bystrzyca”, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby mecz z Chełmianką obył się na Arenie Lublin.

Wydział Gier PZPN pozostał jednak nieubłagany i nakazał, aby spotkanie zostało rozegrane w zbliżający się weekend. Tym samym kibice obu zespołów nie będą mieli możliwości obejrzenia spotkania na nowym obiekcie. Termin meczu został wyznaczony na niedzielę 23 listopada i wtedy najprawdopodobniej zostaną rozegrane zawody. Najprawdopodobniej, bo zarząd Motoru zakomunikował, że złoży odwołanie od tej decyzji w Polskim Związku Piłki Nożnej. Dodatkowym czynnikiem, który może doprowadzić do przełożenia spotkania, jest nagłe załamanie pogody.

źródło: lublin.sport.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv