Aktualności

Published on 22 marca, 2023 | by admin

Mecz Ruchu Chorzów z Wisłą Kraków nie odbędzie się na Stadionie Śląskim.

Mecz Ruchu Chorzów z Wisłą Kraków to jeden z największych hitów Fortuna 1. Ligi w tym sezonie. Spotkanie może zadecydować o tym, kto zagra w przyszłym sezonie w Ekstraklasie. Władze chorzowian chcieli, żeby mecz odbył się na Stadionie Śląskim. Ten pomysł jednak nie dojdzie do skutku.

Wisła Kraków i Ruch należą do grona faworytów do awansu do Ekstraklasy. Niebiescy aktualnie zajmują 2. miejsce w tabeli 1. Ligi, krakowianie, po świetnym początku wiosny, są tuż za klubem ze Śląska. Nic więc dziwnego, że mecz, który odbędzie się 22 kwietnia, wywołuje aż takie zainteresowanie. Wygrany tego starcia będzie o krok od awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Dlatego też władze Ruchu chciały nadać dodatkowej rangi temu spotkaniu i rozegrać hit Fortuna 1. Ligi na Stadionie Śląskim. Mecze Niebieskich cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, dodatkowo kibice klubu z Chorzowa mają zgodę z krakowską Wisłą, więc starcie na jednym z największych stadionów w kraju byłoby piłkarskim świętem.

Niestety, ten pomysł nie dojdzie do skutku. O jego fiasku poinformowały władze wicelidera 1. Ligi. Chorzowianie przyznali, że rozmowy z zarządcami stadionu szły w dobrym kierunku, strony osiągnęli porozumienie w sprawie opłat za wynajem obiektu. Jednak nie udało się dogadać w sprawie odpowiedzialności za ewentualne starty na arenie. Kością niezgody pozostała kwestia zabezpieczenia bieżni przed ewentualnymi zniszczeniami. Niebiescy nie byli w stanie pokryć strat, dlatego też mecz odbędzie się na stadionie w Gliwicach.

źródło: kibice.net

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv