Aktualności

Published on 19 lutego, 2014 | by admin

Mecz Polska – Szkocja jednak na Stadionie Narodowym

Policja po przeanalizowaniu dodatkowych dokumentów wydała pozytywną opinię w zakresie spełnienia warunków bezpieczeństwa związanych z organizacją meczu Polska – Szkocja.

W nawiązaniu do pojawiających się w ostatnich dniach informacji jakoby organizacja meczu Polska – Szkocja na Stadionie Narodowym w Warszawie była zagrożona, Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że spotkanie towarzyskie zaplanowane na 5 marca odbędzie się w terminie – czytamy na oficjalnej stronie internetowej PZPN.

Stołeczna Policja, po przeanalizowaniu dodatkowych dokumentów dostarczonych przez Stadion Narodowy, wydała pozytywną opinię w zakresie spełnienia warunków bezpieczeństwa związanych z organizacją meczu Polska – Szkocja. Tym samym wydana w ubiegłym tygodniu negatywna opinia policji straciła swoją moc.

Stadion Narodowy został wybudowany w latach 2008-2011 w niecce dawnego Stadionu Dziesięciolecia. Oficjalnie otwarty został 29 stycznia 2012 roku podczas meczu Polska – Portugalia (0:0). Był areną EURO 2012 – rozegrano na nim pięć spotkań turnieju finałowego mistrzostw Europy. Posiada IV, najwyższą kategorię w klasyfikacji UEFA. W 2015 roku ma gościć finał Ligi Europejskiej. Koszt budowy obiektu wyniósł niemal 2 mld złotych.

źródło: PZPN

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv