Aktualności

Published on 12 maja, 2016 | by admin

Mecz GKS-u Bełchatów za darmo

Najbliższy domowy mecz GKS-u Bełchatów z Olimpią Grudziądz będzie można obejrzeć z trybun bezpłatnie. O inicjatywie poinformował Waldemar Sokół, który pełni funkcję prezesa zarządu. Chcemy sprawić, by na tym spotkaniu stadion był pełen kibiców, którzy pomogą drużynie w odniesieniu zwycięstwa.

Na jednej ze stron internetowych sympatyków „Brunatnych” znajduję się komentarz odzwierciedlający pomysł klubu:

Jesteś tyle wart, ile jest ktoś w stanie za ciebie zapłacić. To mądre życiowe motto mówi dużo. Ile jest wart zatem na chwile obecną nasz GKS? Nic.

Jak nisko upadł nasz klub oraz o braku pomysłów na przyciągnięcie kibiców na stadion przez dział marketingu mówi jasno komunikat jaki pojawił się na oficjalnej stronie. Przy zdjęciu najwyższych władz miasta Bełchatowa oraz klubu GKS widnieje informacja, że na najbliższy mecz GKS – Olimpia Grudziądz, który odbędzie się 21 maja kibice wejdą za darmo.

Przy tak niskiej frekwencji można by było pomyśleć, że ten ruch to strzał w dziesiątkę. Brak konieczności wyrabiania KK, bilety za darmo, lato, więc można się spodziewać tłumu kibiców, a może i rekordu (w ostatnim czasie) na trybunach. Akcja ta jednak (o ile prezydent miasta nie wymusi na nauczycielach i uczniach szkół konieczności przyjścia na stadion) nie przyniesie widocznego rezultatu. Dlaczego? Historia z podobnymi promocjami była już przeprowadzona i efekty nie był zauważalne (dlaczego tylko nikt w klubie nie uczy się na błędach?). Po drugie GKS w chwili obecnej nie jest atrakcyjnym produktem, a ta akcja to tylko potwierdza. Jeżeli akcja zapełnienia stadionu dziećmi ze szkół się nie powiedzie można przewidzieć, że akcja darmowych biletów nie przyciągnie na stadion więcej niż 300 kibiców.

Spójrzmy na historię. Klub już kilkukrotnie próbował obniżać wartości biletów czy to na ostatni mecz, czy to na trybunę południową. My zadaliśmy sobie ten trud i postanowiliśmy trochę przyjrzeć się jak to było w przeszłości. W grudniu 2012 roku zespół walczył o byt w Ekstraklasie, a do Bełchatowa przyjeżdżała drużyna Piasta Gliwice. Wtedy klub postanowił zrobić akcję 5 zł za bilet normalny i ulgowy. Efekt? Na meczu (wg. Informacji serwisu 90minut) 1 200 osób. Jak to wypada na tle innych spotkań? Dwa poprzednie mecze, gdzie bilety były w normalnych cenach zgromadziły odpowiednio GKS – Lechia 24 listopada 1 800 widzów oraz GKS – Pogoń 12 listopada 1 450 widzów. Akcja ta nie dała nic oprócz strat finansowych klubu wynikającej ze sprzedaży biletów.

Trzeba pamiętać, że nasz klub w chwili obecnej jest w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej co podkreślają wszyscy związani z klubem. Klub rozdając bilety za darmo sytuacji finansowej nie poprawi tak samo jak swojego wizerunku. Trzeba pamiętać, że oprócz tego, że z meczu z Olimpią GKS na biletach zarobi 0 zł to dodatkowo na mecz przyjdą osoby, które będą obsługiwały imprezę masową, a którym trzeba za wykonanie pracy zapłacić. Tak samo tyczy się firmy ochraniającą obiekt. One na meczu z Olimpią nie będą pracować za 0 zł. Kto zatem pokryje koszty tych biletów?

Trzeba dodać tutaj jeszcze jeden aspekt, czy warto zatem na następny sezon GKS kupować karnet, gdzie musimy mimo niższej kwoty płacić za każdy mecz? Jeżeli można dostać bilet za darmo.

źródło: GKS.net.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv