Aktualności

Published on 15 lipca, 2021 | by admin

Legia w kolejnej rundzie

Legia Warszawa wygrała 2-0 (1-0) w rewanżowym meczu I rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów z norweskim FK Bodø/Glimt. Bramki dla polskiego zespołu strzelili Luquinhas i Tomáš Pekhart. W pierwszym meczu mistrzowie Polski wygrali 3-2, dzięki czemu awansowali do kolejnej fazy rogrywek, w której zmierzą się z estońskim FC Flora Tallin.

W pierwszych minutach spotkania znacznie częściej przy piłce byli goście, jednak defensorzy Legii nie dali się ani razu zaskoczyć rywalowi. W 18. minucie po płaskim dośrodkowaniu Sondre Brunstada Feta bliski skierowania futbolówki wśzlizgiem do bramki był Erik Botheim. Napastnik Bodø/Glimt nie sięgnął jednak piłki, którą pewnie złapał Artur Boruc. Minutę później niecelnie zza pola karnego uderzał Brunstad Fet. Najbliżej strzelenia gola w pierwszej połowie mistrz Norwegii był w 33. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Alfonsa Sampsteda przy dalszym słupku niekryty znalazł się Botheim, który w sytuacji sam na sam z Borucem spudłował.

Pod koniec pierwszej połowy do głosu doszła Legia. Gospodarze pierwszy strzał na bramkę rywala oddali w 36. minucie. Po długim, górnym podaniu André Martinsa piłka trafiła do Luquinhasa. Brazylijczyk popełnił błąd w przyjęciu, ale chwilę później oddał minimalnie niecelny strzał po ziemi. Trzy minuty później po dograniu Bartosza Sliza Mahir Emreli z łatwością wyprzedził Mariusa Lode i z okolic szesnastego metra strzelił wprost w Nikitę Chajkina. Legia wyszła na prowadzenie w 40. minucie. Po dobrym zgraniu Emreliego na lewe skrzydło do futbolówki doszedł Luquinhas. Pomocnik Legii nie miał żadnych problemów z minięciem Bredego Moego i strzałem przy bliższym słupku pokonał Chajkina. Tuż przed przerwą nieudany strzał zza pola karnego oddał Patrick Berg.

Niespełna dwie minuty po wznowieniu gry po przerwie niecelnie na bramkę Bodø/Glimt uderzał Bartosz Kapustka. W 50. minucie po dośrodkowaniu Emreliego i zagraniu głową Kapustki piłki nie sięgnął znajdujący się na trzecim metrze przed bramką Luquinhas. W 57. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony Filipa Mladenovicia strzał w bramkarza z prawej strony pola karnego oddał Josip Juranović. Sześć minut później po minięciu Juranovicia nieskutecznie strzałem po ziemi Boruca zaskoczyć próbował wprowadzony z ławki Sebastian Tounekti. W 69. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową w poprzeczkę oddał Tounekti. Chwilę później dobitka Sampsteda została zablokowana. W 76. minucie jeden z piłkarzy gości zablokował uderzenie z dystansu André Martinsa. W samej końcówce zablokowano także strzał Rafaela Lopesa. W ostatniej akcji meczu drugiego gola dla Legii strzelił wprowadzony z ławki Tomáš Pekhart, który wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony Mattiasa Johanssona.

źródło: 90minut

Tags: , , , , ,