Published on 30 września, 2017 | by admin

Legia przekazała Związkowi Powstańców Warszawskich pieniądze ze zbiórki

Zgodnie z obietnicą, przedstawiciele Legii przekazali Związkowi Powstańców Warszawskich środki zebrane na skutek akcji kibiców po nałożeniu na klub kary za oprawę upamiętniającą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – “W czasie Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 tysięcy osób, tysiące z nich stanowiły dzieci”.

Przypomnijmy, Legia ukarana została przez UEFA grzywną w wysokości 35 tys. euro (ok. 140 tys. zł) za powstańczą oprawę zaprezentowaną podczas spotkania z FK Astana.

Krótko po ogłoszeniu kary przez federację, wśród kibiców ruszyła zbiórka na pokrycie kary. Legia zrzekła się całej kwoty, grzywnę zapłaciła z własnych środków, a całość zebranych pieniędzy przekazała Związkowi Powstańców Warszawskich. W sumie kibice zebrali 181 tys. zł, a dzisiaj odbyła się uroczystość przekazania tych środków na rzecz ZPW.

W spotkaniu, które odbyło się w Muzeum Powstania Warszawskiego, udział wzięli m.in.: wiceprezes ZPW dr Halina Jędrzejewska, pani Bogna Galperyn oraz Jakub Król reprezentujący Muzeum.

– Po raz kolejny kibice zrobili dla nas coś wspaniałego. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazaną pomoc, bo wiemy, że ta pomoc płynie z serca – mówiła wzruszona dr Jędrzejewska, która w trakcie powstania była sanitariuszką.

– Bardzo dziękujemy wszystkim kibicom i innym osobom, które wzięły udział w tej akcji. Jesteśmy tu przede wszystkich w ich imieniu. Klub od początku nie miał wątpliwości, że pieniądze ze zbiórki powinny trafić do Powstańców, dlatego kara została zapłacona z własnych środków, a teraz z radością możemy symbolicznie przekazać zebrane środki Związkowi Powstańców Warszawskich – powiedziała Anna Mioduska, prezes Fundacji Legii.

źródło: kibice.net/news/6554-legia-przekazala-zwiazkowi-powstancow-warszawskich-pieniadze-ze-zbiorki.html

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv