Aktualności

Published on 19 sierpnia, 2021 | by admin

Legia i Raków walczą o awans i pieniądze

Polskie kluby stają przed szansą awansu do rozgrywek grupowych europejskich pucharów. Legia Warszawa zmierzy się ze Slavią Praga w walce o Ligę Europy, a Raków Częstochowa z belgijskim Gentem zagra z o udział w Lidze Konferencji.

Polskim klubom przed dzisiejszymi meczami towarzyszą zgoła odmienne nastroje. Legia Warszawa do rywalizacji ze Slavią przystępuje z poczuciem niedosytu, po odpadnięciu z eliminacji Ligi Mistrzów. To odczucie zostało spotęgowane we wtorek, kiedy to pogromcy warszawian, Dinamo Zagrzeb, przegrali z mistrzem Mołdawii Sheriffem Tiraspol 0-3.

Warszawianie nie są faworytem w starciu z mistrzami Czech. Slavia to klub, który od kilku sezonów doskonale radzi sobie w europejskich pucharach. 2 sezony temu grali w fazie grupowej Champions League, a w zeszłym roku odpadli dopiero w 1/4 finału Ligi Europy. Pierwszy mecz zostanie rozegrany dzisiaj w Pradze o 19, rewanż za tydzień w Warszawie. Zwycięzca dwumeczu awansuje do fazy grupowej Europa League, a przegrany będzie grał dalej w Lidze Konferencji.

Nieco inne nastroje panują w Częstochowie. Raków staje przed historyczną szansą, żeby w swoim debiutanckim sezonie awansować do fazy grupowej europejskich pucharów. Częstochowianie nie są faworytem w starciu z Gent, ale z takiej samej pozycji startowali do rywalizacji w poprzedniej rundzie z Rubinem Kazań. Dwumecz z klubem z Rosji udało się wygrać w dramatycznych okolicznościach, sympatycy Rakowa liczą na powtórkę w meczu z Belgami. Pierwszy mecz odbędzie się na stadionie w Bielsku-Białej, dzisiaj o 18, rewanż na stadionie Gentu w przyszły czwartek. Zwycięzca jesienią zagra w Lidze Konferencji, przegrany odpada z europejskich rozgrywek.

Gra w europejskich pucharach to również szansa na duży zarobek dla polskich drużyn. UEFA płaci za awans do Ligi Europy około 3,6 mln €. Gra w fazie grupowej Ligi Konferencji wiąże się z otrzymaniem premii w wysokości 2,94 mln €.

źródło: kibice.net

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv