Aktualności no image

Published on 3 lipca, 2013 | by admin

Ksiądz został prezesem!

Ksiądz prezesem klubu piłkarskiego? Brzmi niewiarygodnie, ale tak właśnie stało się w Elblągu. Paweł Guminiak (36 l.) przejął stery w miejscowej drugoligowej Olimpii.
W mieście nad Zalewem Wiślanym po latach doszło właśnie do połączenia sił miejscowych klubów: Olimpii (dotychczas II liga) i Olimpii 2004 (III liga).
Któż lepiej nadaje się do tego, by stanąć na czele takiego przedsięwzięcia, niż osoba duchowna mająca zaufanie miejscowej społeczności? – Nie patrzę na to, co było, cieszę się, że udało nam się zrobić coś wspólnie w środowisku elbląskiej piłki – mówi ksiądz Guminiak.
W naszej piłce, po przełomie ustrojowym, nastała era piłkarskich kapelanów w klubach sportowych. Jednak ksiądz prezes to już zupełnie coś nowego.

– Piłka towarzyszyła mi, od kiedy pamiętam. Grałem nawet chwilę w trzecioligowym Rodle Kwidzyn. Potem trafiłem do seminarium duchownego, gdzie też uprawialiśmy sport. Teraz jestem proboszczem w jednej z podelbląskich parafii, ale futbol jest nadal bliski mojemu sercu – opowiada ksiądz Guminiak.

A czy elbląscy gracze mogą dzięki księdzu liczyć na wstawiennictwo u Najwyższego? – Trzeba grać, a Pan Bóg jak ma pomóc, to pomoże. Bóg daje siłę i motywację do działania, ale działać musimy my. W przyszłym sezonie chcemy okrzepnąć w drugoligowym towarzystwie, tym bardziej że będzie kolejna reorganizacja i aż połowę drużyn czeka degradacja. W klubie połączonym z dwóch Olimpii ma ćwiczyć ponad pięciuset młodych piłkarzy. Na tym opieramy nasze nadzieje na przyszłość – kończy ksiądz Paweł.

Źródło: Fakt

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv