Reprezentacja

Published on 7 czerwca, 2021 | by admin

Kontuzja kolejnego napastnika kadry

Powiększa się lista kontuzjowanych napastników naszej reprezentacji. Do Arkadiusza Milika dołączył Dawid Kownacki, który zmaga się z rwą kulszową. Jak na razie nie wiadomo, czy ze względu na problemy straci on szansę na udział w Euro2020.

Dawid Kownacki dość sensacyjnie znalazł się wśród grupy powołanych na Mistrzostwa Europy zawodników. Piłkarz Fortuny Dusseldorf rozegrał 27 spotkań ligowych i na poziomie 2. Bundesligi strzelił jedynie 7 goli, co jak na napastnika nie jest wybornym wyczynem. Paulo Sousa zdecydował się jednak dać mu szansę i powołał do kadry Biało-Czerwonych. Za zaufanie mógł odpłacić się w trakcie towarzyskiego spotkania z Rosją. Kownacki wyszedł w nim w pierwszym składzie, jednak zaprezentował się bardzo przeciętnie, dłuższymi fragmentami był poza grą i został zmieniony 55. minucie. Zdecydowanie lepiej zaprezentował się jego konkurent na pozycji napastnika – Jakub Świerczok strzelił bowiem bramkę na 1:0. Wydaje się więc, że Kownacki jest obecnie opcją numer 4 lub 5 na pozycji snajpera, a poza Świeczorkiem wyżej w hierarchii są także co oczywiste Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik.

Możliwe jest jednak, że napastnik z 2. Bundesligi obejrzy mecze na Euro w telewizji, a nie z ławki rezerwowych. Wszystko przez rwę kulszową, która doskwiera mu od soboty. Kownackiego zabrakło w weekendowych sesjach treningowych i jak na razie nie wiadomo, kiedy będzie mógł ponownie pojawić się na boisku. Nie ma również oficjalnej informacji dotyczącej ewentualnego zastąpienia go innym zawodnikiem. Nieoficjalnie mówi się jednak, że rozpiskę prowadzenie treningów indywidualnych dostał Sebastian Szymański, który ma być w gotowości do zastąpienia Kownackiego.

źródło: kibice.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv