Aktualności

Published on 29 września, 2017 | by admin

Kontrowersyjny transparent kibiców Chojniczanki

“Merkel stara p**** musi odejść” – takiej treści transparent wywiesili kibice Chojniczanki Chojnice na ligowym meczu z Olimpią Grudziądz.

Podczas ostatniej kolejki Nice 1. Liga do Chojnic przyjechała Olimpia Grudziądz, by zagrać z miejscową Chojniczanką. Mecz nie zachwycił. Drużyny skupiły się, by przede wszystkim nie stracić gola i to im się udało. Po 90 minutach na tablicy świetlnej wciąż widniał bezbramkowy remis. Chojniczanka i Olimpia podzieliły się punktami. Ponieważ na boisku nie działo się zbyt wiele, obecni na stadionie miejskim pilnie rozglądali się po trybunach. W pewnym momencie na jednej z nich pojawił się obrażający Angelę Merkel transparent. – Merkel stara p**** musi odejść – głosił napis. Baner usunięto, ale do sieci jego zdjęcie wrzucił Michał Sagrol, dziennikarz “Czasu Chojnic” – informuje Super Express.

Od transparentu zdecydowanie odcieło się za to Stowarzyszenie Kibiców Chojniczanki “Fanatycy z Grodu Tura”, które wydało nawet krótkie oświadczenie w tej sprawie.

Stowarzyszenie Kibiców Chojniczanki Chojnice “Fanatycy z Grodu Tura” zdecydowanie odcina się od treści zamieszczonych na transparencie w języku niemieckim, podczas meczu 10 kolejki 1 ligi pomiędzy Chojniczanką Chojnice, a Olimpią Grudziądz. Jako stowarzyszenie nie jesteśmy zainteresowani wyborami u naszych zachodnich sąsiadów i szeroko rozumianą geopolityką, a ponadto nie bierzemy czynnego udziału w życiu politycznym i jesteśmy organizacją apolityczną – napisano w oświadczeniu.

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv