Aktualności

Published on 23 października, 2018 | by admin

Komunikat Legii dot. wejścia kibiców na mecz w Białymstoku

Legia Warszawa informuje, że w związku przedstawieniem przez Jagiellonię Białystok szeregu niezasadnych ograniczeń w zakresie zasad przyjmowania kibiców Legii podczas meczu 13. kolejki Lotto Ekstraklasy, klub oficjalnie zwrócił się do Komisji Ligi o podjęcie stosownych działań prewencyjnych mających na celu niedopuszczenie do ponownego naruszenia przez Jagiellonię obowiązujących przepisów związkowych w zakresie zasad przyjęcia oraz organizacji procesu wpuszczania kibiców. Legia przedstawiła także Jagiellonii swoje jednoznaczne stanowisko w sprawie, wyrażając jednocześnie gotowość do współpracy w zakresie planowania i organizacji udziału kibiców Legii w meczu – czytamy w komunikacie mistrzów Polski.

„Wykluczenie przez Jagiellonię możliwości wniesienia przez kibiców Legii flag, stanowi zdaniem Klubu nieuzasadnioną i dyskryminującą kibiców Legii restrykcję, która pozostaje w sprzeczności nie tylko z wypracowanymi przez kluby LOTTO Ekstraklasy standardami, lecz również z obowiązującym prawem.

Chcemy także podkreślić, że powtarzające się działania klubu Jagiellonia, na skutek których kibice Legii nie gościli na stadionie w Białystoku od 7 lat (ostatnio w dn. 08.11.2011 r.) szkodzą wizerunkowi i rozwojowi polskiej piłki. Decyzje klubu Jagiellonia stoją w sprzeczności z duchem czasu i zdrową rywalizacją, opartą o zasady fair play. Dlatego domagamy się od Komisji Ligi stanowczej reakcji, która umożliwi kibicom Legii wspieranie naszego zespołu na trybunach, bez nieuzasadnionych oraz sprzecznych z prawem ograniczeń”.

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv